'Galatasaray sil baştan yapacak'

'Galatasaray sil baştan yapacak'
'Galatasaray sil baştan yapacak'
Sarı-kırmızılı takım, Şampiyonlar Ligi C Grubu 4. haftasında Portekiz temsilcisi Benfica ile yarın yapacağı karşılaşma için Lizbon'a gitti.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, eşi ile geldiği Atatürk Havalimanı'nda Lizbon'a hareketlerinden önce yaptığı açıklamada, "Takımın form durumu şu anda iyi. Kazanmaya gidiyoruz. Orada alacağımız sonuç, gruptaki her şeyi değiştirecek. Sil baştan yapacak. Onun için çok iyi hazırlandık. Yarın çok iyi bir skorla döneceğimize inanıyorum" dedi.

Özbek, "Sezon başında takım çok eleştiriliyordu. Bu konudaki düşünceleriniz nedir" sorusu üzerine, "Eleştiriler her zaman haklı. İnsanlar gördü mü, iyi bir performans yakalamak için eleştiri yapıyorlar. Ama şunu kabul etmek lazım ki, takımlar her sezon yeni baştan organize oluyor. Dolayısıyla takımın yeni gelen oyuncularla beraber bir sisteme oturması, performans yakalaması zaman alıyor. Baştan beri aynı şeyi söyledik, aynı şeyi söyledim, hocam da aynı şeyi söyledi. Gördüğünüz gibi takım giderek performansını yükseltiyor. Taraftarlarımıza en iyi seviyede futbol sergilemek için yapıyoruz. Taraftarların biraz sabırlı olması gerekiyor. Sabırlı oldukça grafiğimiz giderek artıyor" diye konuştu.   

THY'den kiralanan özel bir uçakla saat 10.00'da Portekiz'e hareket eden Galatasaray, Benfica ile yarın saat 22.45'te Lizbon'daki Estadio da Luz Stadı'nda karşılaşacak.

Galatasaray takımının Lizbon'a hareketinden önce futbolcuların neşeli oldukları gözlendi. Bu arada yöneticiler ve futbolcular terminalde taraftarlarla bol bol selfie çektirdi. Faik KAPTAN - Hüseyin ASLIYÜCE (DHA)