Galatasaray şokta! Çıldırtan itiraflar...

Galatasaray şokta! Çıldırtan itiraflar...
Galatasaray şokta! Çıldırtan itiraflar...
Sarı-kırmızılı takımın genç hocası Hamza Hamzaoğlu'nun, 4 aylık teknik direktörlük döneminde, 4 kez camiadan özür dilemesi şaşkınlık yarattı.

RADİKAL - İstanbul Başakşehir ile 2-2 berabere kaldıkları maçın ardından Yasin Öztekin-Blerim Dzemaili değişikliğinin kendi hatası olduğunu itiraf eden Hamza Hamzaoğlu, "Yaptığım değişikliğe kadar her şey iyi gidiyordu. En başta benim suçum" ifadelerini kullanmıştı. Ancak bu sözler, sarı-kırmızılı hocanın özür içerikli ilk açıklaması değil.

Hamza Hamzaoğlu'nun gözyaşları

YASİN'DEN ÖNCE SNEIJDER VE BURAK

Galatasaray 'ın başında 4 aydır görev yapan Hamza Hamzaoğlu, ilk olarak imza töreninde, Hollandalı yıldız Wesley Sneijder ile ilgili 2014 Dünya Kupası sırasında yaptığı yorum nedeniyle hatalı olduğunu kabul etti.

Genç teknik adam, Gençlerbirliği ile 1-1 berabere kaldıkları karşılaşmada ise oyuna müdahale etmekte geç kaldığını belirterek, taraftarlardan özür dilediğini söyledi.

Çaykur Rizespor maçında sakatlığı geçmemesine rağmen oyuna aldığı Burak Yılmaz, sadece 3 dakika sonra sakatlandı. Bunun üzerine Hamzaoğlu, basın toplantısında yaptığı hataya vurgu yaptı.

Fernando Muslera taraftarla tartıştı


  http://www.radikal.com.tr/131438113143816

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kim daha sahtekar - user401060

  İş sahtekarlıkta şampiyon olmaksa, FB'nin eline kimse su dökemez. Diğer takımların sahtekarlıklarını toplasan FB'nin sahtekarlığına yetişmez. ,

  Kötü Haber - user1036016

  Hamza hocanın başarısız olduğunu idda etmiyorsunuz. Nadiren yaptığı hatalar üzerine yaptığı öz eleştirilerine yaptığınız bu haber gerçekten kalitesiz. Sırf başlık olsun biraz click gelsin diye bu şekilde kalitesiz iş yapıyorsunuz.

  Şok olmak bu kadar kolay mı? - user1036802

  Teknik direktörlerin maç sonu açıklamalarında beklediğim şey bahane olmaksızın sade bir dille durumu izah etmeleridir. Bir hoca çıkıp bunu yapıyorsa takdir etmek lazım. Hakeme, oyuncusuna, zemine, havaya v.b. fuzuli şeylere yönelmek yerine doğru ve hatalı yaptığı olayları açıklamasını isterim. Hamza hoca bu anlamda dürüst bir yapı sergilerken haberin başlığında ki şok olma durumunu sağlayan etken ne olmalı diye düşündüm. Sanırım bir hocanın ortalama maç başına bir özür hakkı var ve Hamza hoca bu sayıdan daha sık özür dilemiş. Ortalama bir düzine maç başına bir özür dilemek gerekirken bunu beş maç ortalamasına düşürmüş. Haberin başlığıyla içeriğini harmanlayınca satır aralarında böyle bir kıyas olmalı diye bekledim. Memleketin genel hali hep "dik dur eğilme" minvalinde kabul gördüğü için heralde farklı duruş sergileyen biri takdir göremiyor.

  Siz anlamazsınız... - citizen

  Sizler alışık değilsiniz ama yaptığı hatanın farkına varmak gibi bunun için özür dilemek erdemdir...Bir FB li olarak Hamza hocayı kutluyorum...

  Neden böyle bir başlık? - 12_levha

  Son dönemde bazı sitelerin abartılı başlıklar atması geleneğine buna hiç de ihtiyacı olmayan ve duruşu itibarıyla olmaması da gereken Radikal'in başvurmaya başlamasını okur olarak yadırgıyorum. Nerede bu şok? Hamzaoğlu başkalarının yaptığı gibi yaptığı hataların üzerini örtecek bahaneler üretmek yerine, doğrudan ve hızlı özeleştiri yeteneği olduğunu, "piyasa" adamı olmadığını gösteriyor diye neden şoka girelim? Evet, stadda herkesin gördüğünü o göremedi, bir hata yaptı ve oynayan takımını bozdu,... ama o takım kurgusunu da o yapmadı mı maçın başında? Bazı basın gruplarının Galatasaray'ın içindeki kimi küçük çatışmaları habercilik adına bilhassa maksimize ederek sanal gündem yaratma rolüne Radikal'in -bu işte çokça başı çeken bağlı olduğu gruba rağmen- yapmamasını beklerdim. Radi-kal! Lütfen bozma kendini.

  hamza hocaya rağmen - ex nihilo

  hamza hoca belliki dürüst, sorumluluık sahibi bir insan, konuşmalrını da biraz dinledim genelde mantıklı. ancak hamza hocaya rağmen galatasaray şu anda "eyyamcı" bir hakem çerçevesin içinde resmini çizmeye çalışıyor. eğer bu illüzyona devam ederlerse insanlara gösterecekleri tek resim hamza hocanın kişiliğinde somutlaşan dürüst bir galatsaray değil sahtekarlığıyla işini yürüten rezil bir klüp gresmi olacaktır. eğer iddiamın yanlış olduğunu söyleyen birisi varsa o zaman başakşehir maçındaki hakemi bana mantıkla izah etsin. çok ayıptır,çok ayıp eyyamcılıkla maç kazanmak.hiç kazanma daha iyi.