Galatasaray taraftarına müjde

Galatasaray taraftarına müjde
Galatasaray taraftarına müjde
Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu, yeşil-beyazlı takımın Pazar günü sahasında oynayacağı Galatasaray maçına sarı-kırmızılı taraftarların alınacağını açıkladı.

Hüseyin TÜCCAR / BURSA (DHA) - Bursa İl Spor Güvenlik Kurulu, Emniyet Müdürlüğü brifing salonunda Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu başkanlığında toplandı.

G.Saray'dan yanıt bekleniyor

Toplantı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Müftüoğlu, her il spor güvenlik kurulunun kendi kararlarını, kendi şehrinin hassasiyetlerini dikkate alarak almaya başladığını belirterek, "İllerdeki kararları inceledim. Hemen hemen tüm iller ortak paydada buluşarak sporda şiddetin nasıl önleneceğine dair kararlar almış. Bursaspor açısından önemli olan maçlara seyircinin götürülüp götürülmeyeceği konusu. Bu konuda yanlış anlama oluşmuş. Sanki İstanbul 'da oynanacak hiçbir maça Bursaspor seyircileri gitmeyecek gibi algıya düşmüşler. İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu'nun kararında sadece Beşiktaş ile ilgili sınırlama var. Beşiktaş ile Bursaspor arasındaki sportif faaliyetlerin tümünde bir yasaklama getirilmiş, Bursaspor seyircisini almak istemiyorlar. Yanlış olan algı Fenerbahçe, Galatasaray , Trabzonspor maçına da taraftarın alınmaması. Böyle bir şey yok. Sadece Beşiktaş maçına Bursaspor seyircisinin alınmaması kararı var" ifadelerini kullandı.

Galatasaray maçıyla ilgili gereken tedbirleri aldıklarını belirten Müftüoğlu, şu bilgileri verdi:
"Maça Galatasaray taraftarları alınacak. Karşılaşmada 600 özel güvenlik görev yapacak. Saha dışında ve arama noktalarında emniyet birimlerimiz daha etkili bir uygulama yapacaklar. Alkol, uyuşturucu veya keyif verici madde kullananların hiçbirini almayacağız. O bölgede alkol satışı yasaklanacak. Bu 'alkol yasağı koyduk' anlamına gelmiyor. Alınan karar spor sahası ve civarıyla ilgili. Teknik takiple ilgili de gerekli çalışmalar yapılacak. Farklı olarak spordan sorumlu bir savcımız maçı izleyecek."

Ünal Aysal'dan Terim açıklaması

Galatasaray yalanladı: Kriz yok, nifak var