Galatasaray taraftarından olaylı karşılama

Galatasaray taraftarından olaylı karşılama
Galatasaray taraftarından olaylı karşılama
Manchester Unıted'ı karşılamak üzere havalimanına gelen 200 kadar sarı-kırmızılı taraftar ile emniyet güçleri arasında arbede yaşandı

 

 

 

İSTANBUL - Galatasaray'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde yarın evinde ağırlayacağı Manchester United'ı karşılamak üzere havalimanına giden Sarı-kırmızılı taraftarlar, emniyet güçleri ile gerginlik yaşadı.

Manchester United'ın İstanbul Atatürk Havalimanı'na indiği haberini alan 200 kadar Sarı-kırmızılı taraftar, İngiliz ekibe gözdağı vermek için havalimanı girişinde toplandı. Ellerindeki Galatasaray bayrakları ve meşalelerle İngiliz ekibin havalimanından çıkışını bekleyen taraftarlar, bu sırada maytap patlatınca emniyet güçleri müdahalede bulundu.

Emniyet güçleri ve taraftarlar arasında yaşanan arbede sonrası havalimanı girişindeki cam kırıldı. Olayların yatışmaması üzerine polisin biber gazı kullandığı da görüldü. Bu sırada taraftarların havalimanına geldiği bilgisini alarak havalimanına gelen Galatasaraylı yönetici Abdürrahim Albayrak, taraftarları yatıştırmaya çalıştı. Önce polislerle konuşan Albayrak, daha sonra taraftarları sükunete davet etti. Albayrak'ın bu girişiminin ardından yaşanan gerginlik tatlıya bağlandı.

Öte yandan yaşanan bu olayların ardından havalimanındaki emniyet görevlilerinin, İngiliz ekibi tedbir amaçlı olarak normal çıkış yerine, başka bir kapıdan havalimanından çıkartacağı öğrenildi. Bu kararın, Manchester United kafilesi ile Sarı-kırmızılı taraftarların karşı karşıya gelmemesi için alındığı ifade edildi.