'Galatasaray tarihi fırsatı kaçırdı'

'Galatasaray tarihi fırsatı kaçırdı'
'Galatasaray tarihi fırsatı kaçırdı'
Galatasaray'ın 6 as oyuncudan yoksun ve 10 kişi kalan Real Madrid karşısında elde ettiği 4-1'lik mağlubiyet İspanyolları şaşırttı.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD (DHA) - Santiago Bernabeu'yu dolduran binlerce Real Madrid taraftarı, Carlo Ancelotti’nin son dakikada hem Benzama'yı hem de Xabi Alonso’yu ilk 11'e almaması üzerine ilk şaşkınlığı yaşadılar. Ardından karşılaşmanın daha ilk dakikalarında Sergio Ramos’un kırmızı kartla oyun dışı kalması üzerine mağlubiyet korkusu yaşayan taraftarlar, Cimbom'un un kötü oyunu üzerine bu kez takımlarını destekleyen sloganlar atmaya başladılar.

'Umut'lar Arena'ya kaldı


Karşılaşmayı naklen yayınlayan İspanyol televizyonu yorumcuları, Galatasaray ’ın kötü oyununa anlam veremediklerini ve sarı-kırmızlı oyuncuların tarihi bir fırsatı kaçırdılar görüşünde birleştiler.

İspanya’da yayınlanan spor gazeteleri, ilk baskınlarında "Real Madrid’de Ronaldo'suz da hayat var" şeklinde başlıklar attılar. Galatasarayı 10 kişi ile yenmenin zevkini yaşayan gazeteler, Real Madridli oyuncuları göklere çıkartarak kahraman ilan ettiler.

Marca Gazetesi, "Maçın hemen hemen tamamını 10 kişi götüren Real Madrid, Galatasaray’ı rahat yendi" yorumunda bulunurken, Arbeloa’ya övgüler yağdırdı. As Gazetesi ise "Real Madrid 10 kişi ile 10 puan aldı" başlığını kullandı. Gazete, "İlk yarı oyunu rolantiye alan ikinci yarı ise rakibinin üzerine giden Madrid ekibi, oyun kurgusundan yoksun Galatasaray’ı rahat yendi" ifadelerini kullandı.

İyi ki Ronaldo yoktu!

"GALATASARAY HAFİF KALDI"

El Mundo Deportivo, "Bir oyuncu eksikle Galatasaray hafif kaldı" başlığını attı. Cristiano Ronaldo'suz Real Madrid için bu galibiyetinin önemli olduğu vugulanırken, "Sarı-kırmızılılara cehennemi yaşatan sonucun başlangıcı, Galatasaray kalecisinin yediği ilk hatalı gol oldu" denildi.

Bu arada karşılaşmanın son düdüğü ile takımlarını alkış yağmuruna tutan Madridli taraftarların, oyuncuları dakikalarca destekleyerek stadan ayrılmak istememesi dikkati çekti.

İTALYA BASINI

GAZZETTA DELLO SPORT
Ancelotti ihanet etmedi: Mancini’ye 4 şamar.
Blancos (beyazlar), sorunsuz kazandılar. Ramos’un kırmızı kartından sonra 10 kişi bile kalsa Real Madrid, Galatasaray’ı bunalttı. Bernabeu’daki İtalyan derbisi, Ancelotti’nin apaçık üstünlüğüyle sonuçlandı.
Mancini 49. yaşını 4-1 kaybederek kutladı.Galatasaray, sahada tutkusuz ve çoğunlukla isteksizdi. 2 hafta içinde Juventus’la evinde oynayacak olan Galatasaray, ilk 8’e girmek için kazanmalı. Aksi halde ahalinin alay konusu olur.
Umut Bulut’un diğer golü, ofsayt nedeniyle sayılmadı ki bu ofsayta benzemiyordu.
Oyunundan dolayı Real Madrid’e 10 üzerinden 7, Galatasaray’a 4 puan.

"Mancini hocaysa ben Mourinho'yum"


CORRIERE DELLO SPORT
Poker Madrid’e yaradı. Mancini’nin son şansı kaldı.
Ronaldo'suz ve 1 saat boyunca 1 eksik oynayan Blancos (beyazlılar), 4 tokatla süsleyerek Mancini’nin doğum gününü mahvetti.
Umut Bulut’un golü haksız yere iptal edildi.

TUTTOSPORT
Galatasaray yıkıldı, Real 10 kişiyle hükmetti.
Real Madrid bir saati aşkın süre boyunca 1 kişi fazla oynadı, ama nedense bunu kimse hissetmedi. Mancini, takımı henüz taktik olarak hizaya sokamadı ve çok zaman defansı unutuyor.

SKY SPORT İTALYA
Yorumcu Paolo Rossi: Bu Galatasaray, Juventus’u İstanbul ’da yenecek güçte değil. Juventus’un gücü ve kalitesi ortada.

ANSA
Mancini’nin özellikle defans konusunda daha çok çalışması lazım.

Juventus farklı kazandı: 3-1