Galatasaray tatil yaptı

İkinci yarı hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, dünü hafif bir antrenmanla tamamladı. Antrenmana hafif sakatlıkları bulunan Marcelo Carrusca, Hasan Şaş ve Ergün Penbe katılmadı.

ANTALYA - İkinci yarı hazırlıklarını sürdüren Galatasaray, dünü hafif bir antrenmanla tamamladı. Antrenmana hafif sakatlıkları bulunan Marcelo Carrusca, Hasan Şaş ve Ergün Penbe katılmadı. Çift kalede Almanya'dan gelen 22 yaşındaki sol kanat oyuncusu Bilal Aziz de oynarken, oyuncunun durumunun teknik direktör Erik Gerets'in raporuna göre kesinlik kazanacağı belirtildi. Bilal için Samsunspor'un da devrede olduğu açıklandı.
Bu arada Rigobert Song'un takımdan ayrılmasının gündemde olduğunu ifade eden haberler, kulübün resmi internet sitesinde yalanlanırken, yapılan açıklamada "Futbolcumuzun 1.5 yıllık sözleşmesi bulunmaktadır ve haberdeki iddialar tamamen asılsızdır" denildi. Açıklamada, şu görüşlere yer verildi: "Haberin maksadı, Galatasaray'ı karıştırmaktır. Şampiyonluğun en önemli adayı olan kulübümüzün birlik ve bütünlüğünün böyle asılsız iddialarla bozulamayacağını önemle hatırlatırız."
Gerets: Kalmak istiyorum
Öte yandan dün bir televizyon programına katılan Erik Gerets, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Belçikalı teknik adam, Galatasaray'daki geleceğiyle ilgili olarak "Burada uzun yıllar kalmak istiyorum. Bir yıllık opsiyonum var. Her şey sezon sonu belli olacak" derken, hiçbir yöneticiyle arasında problem olmadığını söyledi. Gerets ayrıca şampiyonluk yarışına da değinirken, evlerindeki Fenerbahçe maçına burun buruna girdikleri takdirde, turu Fenerbahçe'nin değil, kendilerinin atacağını iddia etti. (Spor Servisi)