Galatasaray travmasını atlatamadı!

Galatasaray travmasını atlatamadı!
Galatasaray travmasını atlatamadı!
UEFA Avrupa Ligi'nde Perşembe günü Trabzonspor'la karşılaşacak Juventus'un teknik patronu Conte, Galatasaray şokunu unutamadığını çok ilginç bir hareketle gösterdi.

TORİNO - Juventus Teknik Direktörü Antonio Conte, Chievo'yu 3-1 yendikleri maç sonrası düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Conte çılgına döndü


Conte, Türk bir gazetecinin Perşembe günü oynanacak Trabzonspor maçına ilişkin sorusu üzerine, "Aynen Galatasaray karşılaşması öncesi olduğu gibi Trabzonspor da bizle oynayacağı maç öncesi teknik direktör değişikliğine gitti" ifadelerini kullanırken, kötü şansı kovma anlamına gelen orta parmağıyla işaret parmağını çapraz olarak birleştirme hareketini yaptı.

"TESTİSLERİME DOKUNMAK YERİNE BU HAREKETİ YAPIYORUM"

"Kötü şansı kovmalıyız, çünkü aynı şey Galatasaray maçında da oldu" diyen Conte, İtalyan argo kültüründe aynı anlama gelen testislerine dokunma hareketini herkesin önünde yapamadığı için bu hareketi seçtiğini vurguladı.

45 yaşındaki hocanın bu hareketi, başta toplantı boyunca yanında duran kulübün basın ofisi sorumlusu Enrica Tarchi olmak üzere salonda bulunan herkesi güldürdü.

Mancini'den Juventus itirafı


"BU SEFER TURU BİZ GEÇMELİYİZ"

Toplantı sonrası Türk gazetecilerin sorularını yanıtlayan Conte, neden bu hareketi yaptığını şöyle açıkladı:
"Bu hareketi yaptım, çünkü bir tesadüfle karşı karşıyayız, bir analoji (iki farklı şey arasındaki benzerlik) söz konusu. Galatasaray da bizimle oynamadan hemen önce antrenör değiştirmişti. Sonunda biz elenmiştik. Ancak bu sefer turu geçenin biz olmamızı diliyorum. Ancak Trabzonspor’un da güçlü bir takım olduğunu biliyoruz." Esma Çakır (DHA)

Pirlo'ya büyük onur