Galatasaray uçağında kriz!

Galatasaray uçağında kriz!
Galatasaray uçağında kriz!
Chelsea yenilgisi nedeniyle Nas faturayı futbolculara kesti: Niye business uçuyorlar ve o koltuklarda oturuyorlar? Bunu hak etmiyorlar. Cibara ise "Sen nasıl konuşuyorsun? Şampiyonluklarımızı onlara borçluyuz" diye çıkıştı.

Galatasaray , Stamford Bridge Stadı’nda Chelsea karşısında tel tel döküldü, 2-0’lık yenilgi sonrası Şampiyonlar Ligi’ne veda edildi, dönüş uçağında ise gerginlik zirve yaptı... Kötü bir futbol sonrası bozulan moraller, uçakta yerini büyük bir tartışmaya bıraktı...

Galatasaray Kulübü'nden takıma ve taraftara mesaj


Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; sarı-kırmızılı camianın bir çok önde gelen isminin de bulunduğu uçakta Başkan Yardımcısı Adnan Nas ile yöneticilerden Mehmet Cibara, futbolcular yüzünden atıştı.

Tarihi maç öncesi Londra’ya gidilirken futbolcular “Business Class”ta uçmuştu. Dönüş yolunda da aynı şekilde seyahat edildi. Galatasaray Yönetim Kurulu üyeleri ve eşleri yine ekonomik sınıfta, İstanbul ’a doğru yola çıktılar...

FATİH TERİM'İ DE ELEŞTİRMİŞTİ

Chelsea karşısındaki etkisiz futbol sonrası Nas’ın hedefinde futbolcular vardı. Real Madrid karşısındaki 6-1’lik yenilgi sonrası da Terim’i sahaya sürdüğü kadro nedeniyle eleştiren Adnan Nas, bu kez de tepkiliydi. Oyuncuların uçağın en ön bölümünde “Business Class” seyahat etmesine öfkelenmişti Nas, “Bu nasıl bir oyun. Selçuk bir senedir futbol oynamıyor. Burak Yılmaz ortada yok” diye yüksek sesle eleştiride bulunuyordu. Cibara bu sözleri duydu ve Adnan Nas’a çıkıştı. “Burak, geçen sezon Şampiyonlar Ligi’nde 8 gol attı. Ronaldo’nun ardından ikinci sırasaydı krallıkta. Selçuk, şampiyonluklarımızda büyük pay sahibi. Futbolcuları sakın hedef gösterme” dedi.

Nas susmuyor, tüm hızıyla ve öfkeli şekilde eleştirilerine devam ediyordu...

Drogba'nın yerine David Villa


'FATURAYI SAKIN ÇOCUKLARA KESMEYİN'

"Bunlar nasıl futbolcular. Dünyanın parasını alıyorlar. Avrupa ’ya gitseler bu paraların yarısını alamazlar. Bunlar niye business uçuyor, o koltuklarda oturuyor. Bunu hak etmiyorlar” diye serzenişte bulunmayı sürdürdü. Adnan Nas'ın sesi daha da yükselmişti. Cibara çok sinirlendi ve “Sen nasıl konuşuyorsun. Bunlar bizim futbolcularımız ve gözbebeğimiz. Bu sözleri sarfedemezsin. Geçen seneki başarıyı da o oyuncular getirdi. Futbolcuları hedef göstermek doğru değil. Başarı olunca paylaşmasını biliyorsan, başarısızlık olduğunda da yönetim olarak üstleneceksin. Çocuklara faturayı kesip, suçlamayın” diye sert bir şekilde cevap verdi.

Yolculuk bitmişti ve uçak, İstanbul’a indi... Herkes evinin yolunu tuttu ama konuşulanlar hafızalarda kaldı...

AYSAL SUÇLAMALARDAN RAHATSIZ

Galatasaray'da yönetim bugün toplanacak. Londra dönüşünde uçakta yaşanan tatsız olaylar, Başkan Ünal Aysal’ın kulağına gitti.

Özel işleri nedeniyle yurt dışından dün dönen Aysal’ın, yöneticilerin futbolcular ve teknik heyeti eleştirmesinden son derece rahatsız olduğu öğrenildi. Adnan Nas’ın eşi Nesrin Nas’ın da dönüş uçağında servisten memnun kalmayıp, bağırarak, “THY ile bu anlaşmaları kim yapıyor. Neden bizim için business servis yüklenmiyor. Bizler için başka yemek nasıl olmaz” demesi uçakta birçok kişi tarafından duyuldu. TT Arena’da yönetimin bugün yapacağı toplantıda Aysal’ın bu duruma el koyması bekleniyor.

'Erkeksen bunu yüzüme söyle'


'9 HAFTA KİMSE KIRILMAYACAK’

Galatasaray Kulübü dün resmi siteden yaptığı açıklamada, ligde geride kalan 9 haftaya dikkat çekerek; futbolcusundan, teknik adamına kadar herkesi üzerine düşen görevi yapmaya davet etti. Açıklamada, “Bu yıl ki Devler Ligi maceramıza Stamford Bridge’teki son doksan dakikayla veda ettik. Tüm G.Saraylıları; bu sonuçtan çok, takımın ortaya koyduğu dirençsiz ve mücadelesiz futbolun hayal kırıklığına uğrattığının hepimiz farkındayız. Taraftarlarımız, eleştirilerinde sonuna kadar haklıdır. Bu eleştirilerden herkes gereken dersi çıkaracaktır. Savaşı kaybetmek bir şeyi, cesareti kaybetmekse her şeyi kaybetmektir” denildi.

'BAŞKANIN İBRİKÇİBAŞISI' SÖZÜ PİMİ ÇEKMEYE YETTİ

Dönüş uçağındaki kavganın pimi, Stamford Bridge Stadı’nda çekildi... Yöneticiler Adnan Nas ile Mehmet Cibara arasındaki söz düellosu Londra’daki protokol tribününde başladı... Tribünde yöneticilerin bir kısmı yemekli bir kısmı ise normal locada maçı izledi. Başkan Ünal Aysal ile birlikte yemekli locada bulunan Mehmet Cibara’yı kasteden, yemeksiz yerdeki Adnan Nas’ın “Başkanın ibrikçibaşısı” sözü ortamı gerdi.

'YAKIŞMIYOR'

Cibara, Nas’ı yanındaki arkadaşlarının önünde “Bu konuşmaların Galatasaray etiğine uymuyor. Sen kulübün genel sekreterisin” diyerek uyardı. Ancak Nas, “Bunu senden mi öğreneceğim. Sen bana akıl mı vereceksin Ahlaksız terbiyesiz herif. Seninle görüşeceğiz” diyerek çıkıştı.

G.Saray-F.Bahçe derbisinin tarihi