Galatasaray, UEFA'ya gidiyor

Galatasaray, UEFA'ya gidiyor
Galatasaray, UEFA'ya gidiyor
15 Ağustos'ta UEFA'ya mali konularla ilgili standart raporu gönderecek olan Galatasaray, gelecek sezon vereceği kritik sınavın 2 yıl sonraya alınmasını isteyecek. Bu konuyu iletmek için UEFA'dan randevu istendi.

Galatasaray ’ın UEFA ile sorunu var mı? Acaba Avrupa kupalarına gidebilecek mi? Bu sene için herhangi bir risk bulunmazken, Cimbom gelecek yılki süreçten kurtulmanın yollarını aramak için harekete geçti.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; 15 Ağustos ’ta yapılacağı belirtilen Galatasaray ile UEFA buluşmasının, daha sonra gerçekleşeceği belirlendi. Cimbom bu tarihte sadece standart raporunu sunacak. Sarı-kırmızılıların UEFA ile de görüşme randevusunda bulunduğu ve önümüzdeki sezon yapılacak değerlendirmenin 2 yıl daha ertelenmesini isteyecekleri ifade edildi.

BU YIL BONSERVİSE SADECE 4 MİLYON EURO ÖDEDİLER

Kulübün geçen sezon devre arasında transfer yapmaması, bu yaz döneminde ise Amrabat’tan 3.5 milyon Euro kazanıp, bonservis bedeli olarak sadece 4 milyon Euro ödemesi, Galatasaray’ın en büyük kozu olacak. Burada, UEFA ile yapılan anlaşmanın ardından yaşanan olumlu tablo yansıtılacak ve UEFA’nın Fair Play testini 2016 sonunda değil, 2018’de yapması istenecek.

Cimbom’a bu sezonki kura için davet mektubu ve katılım belgesinin gönderildiği, ayrıca 22 Temmuz’da da Türk Telekom Arena’da UEFA’lı yetkililerin incelemelerde bulundukları bildirildi.