Galatasaray ve Antalyaspor taraftarları kavga etti

Galatasaray ve Antalyaspor taraftarları kavga etti
Galatasaray ve Antalyaspor taraftarları kavga etti

arşiv

Antalya'da Fenerbahçe galibiyetini kutlayan Galatasaray tarafları ile Antalyaspor ve Fenerbahçe taraftarları arasında gerginlik yaşandı.

ANTALYA - Derbi maçı sonrası Antalya sokaklarında hareketli dakikalar yaşandı. Işıklar Caddesi üzerinde bulunan Galatasaraylılar Derneği’nden çıkan taraftarlar Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürümeye başladı.

Bu sırada, yoldan geçen arabaları durduran taraftarlar, araçların üzerine çıkarak galibiyeti kutladı. Grup Antalya Lisesi’ne geldiği sırada ara sokaklardan çıkan Antalyasporlu taraftarlarla aralarında arbede çıktı.

İki kişi bacaklarından bıçakla yaralanırken, grup daha sonra taşlı saldırıda bulundu. Galatasaray taraftarları olay yerinden uzaklaşırken, polis çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı.

Yaralı taraftarlar çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Antalya sokaklarında Medical Park Antalyaspor, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarları arasında yaşanan gerginlik geç saatlere kadar sürdü.

GS STORE’A SALDIRI
Öte yandan Bağdat Caddesi’nde de gergin dakikalar yaşandı. Önceki gün Bağdat Caddesi’nde açılışı yapılan GS Store’a, dünkü derbi öncesi 3-4 kişilik bir grup Fenerbahçeli taraftarın yaptığı meşaleli saldırı maç sonrasında da yaşandı.

Maçın bitmesiyle beraber bir grup Fenerbahçe taraftarı Bağdat Caddesi’ndeki GS Store önünde toplandı. Önce ellerindeki meşaleleri kapalı olan mağazaya fırlatan grup, daha sonra mağazanın kepenklerini tekmeledi ve taşladı.

GS Store’un önünde marşlar okuyan taraftarların fırlattıkları bazı meşaleler mağazanın bulunduğu binanın üst katındaki işyerlerine de isabet etti. Olay yerine çevik kuvvet ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis, taraftarları mağazanın bulunduğu yerden uzaklaştırdı. (dha)