Galatasaray ve Beşiktaş'a kötü haber

Galatasaray ve Beşiktaş'a kötü haber
Galatasaray ve Beşiktaş'a kötü haber
Beşiktaş ve Galatasaray Kulübü'nün 2010 yılında KKTC hükümeti ile yaptığı arazi anlaşması iptal edildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Galatasaray Taraftar Derneği Yönetim Kurulu ile Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu arasında sürdürülen görüşmeler 2010 yılında meyvesini vermişti. Adnan Polat başkanlığındaki bir heyet, KKTC Galatasaray Taraftar Derneği davetlisi olarak bir kamp tesisi kurulması maksadıyla arazi bakmıştı. Devre arası kamplarını KKTC'de geçirmeyi düşünen Galatasaray, arazi üzerine A takım, genç takım ve altyapı takımlarının kullanımı için bir tesis yapacaktı. Yapılacak tesis Sarı-kırmızılı takım tarafından kullanılmadığı zamanlarda diğer takımların kullanımına da açık olacaktı. Böylece KKTC, hem Galatasaray hem de Galatasaray'ın işbirliği içinde olduğu diğer Türk ve yapancı ülke takımlarını konuk etme şansını yakalamış olacaktı. Ayrıca tesis KKTC takımlarına ve gençlerine de açık olacaktı.

G.Saray-Beşiktaş derbisinin tarihi


Beşiktaş Kulübü'nün KKTC'de spor tesisi yapmasına ilişkin ön protokol ise dönemin KKTC Maliye Bakanı Ersin Tatar ile siyah-beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören arasında 2010 yılında imzalanmıştı.

Aradan geçen 3 yılı aşkın süreye karşın protokoller ile ilgili kulüplerin hiç bir adım atmadığı ortaya çıktı. KKTC'den gelen habere göre anlaşma bozuldu. KKTC Bakanlar Kurulu, Galatasaray ve Beşiktaş'ın bu süre zarfında kendilerine tahsis edilen arazileri bir çivi bile çakmamasını gerekçe göstererek, arazilerin geri alınmasına karar verdi. Alınan kararın Resmi Gazete 'de de yer alacağı bildirildi. Serhan TÜRK (DHA)

Aysal istemediği sürece seçim yok