Galatasaray: Yel kayadan toz alır

Galatasaray: Yel kayadan toz alır
Galatasaray: Yel kayadan toz alır
Sarı-kırmızılı kulüp, Fenerbahçe derbisi öncesi camiayı yıpratmaya yönelik haberler yapıldığını savunarak, futbolculara 'Güvenimiz sonsuz' mesajı verdi.

Galatasaray 'ın resmi internet sitesinde yer alan, 'Yel Kayadan Toz Alır' başlıklı açıklama şöyle:
"Son bir haftadır, ezeli rakibimiz Fenerbahçe 'yle oynayacağımız derbi maçı öncesi, çeşitli platformlarda ardı ardına yayınlanan haber ve iddiaların, özellikle bu karşılaşmaya yönelik olarak Galatasaray'ı yıpratmayı amaçladığının farkındayız.

Sneijder gidiyor! 15 milyon euro


Söz konusu yayınların; taraftarlarımızın, yönetimimizin ve futbolcularımızın birbirlerine duydukları güven ve dayanışma ruhunu sarsmaya yönelik olduğu da ortadadır.

Herkes bilmelidir ki, 2013-2014 sezonunda Avrupa'nın en büyük 16 takımı arasında yer alan ve ülkemizi tek başına temsil ettiği Devler Ligin'de Türkiye 'nin başını öne eğdirmeyen futbolcularımıza güvenimiz sonsuzdur.

Pazar günkü karşılaşma, derbi maçı olmasının ötesinde, Galatasaray'ımızın, Şampiyonlar Ligi'ne, -üstüste üçüncü kez- doğrudan katılma hedefi doğrultusunda mücadele vereceği önemli bir sınavdır.

Galatasaray'ımızın bu sınavdan da başı dik çıkacağı konusunda kimsenin şüphesi olmasın.
Bir haftadır Galatasaray'ı Şampiyonlar Ligi hedefinden uzaklaştırmaya yönelik olarak ortaya atılan benzeri haber ve iddialarla ilgili olarak söyleyeceğimiz tektir: Yel kayadan toz alır."

G.Saray'dan o iddiaya yalanlama