Galatasaray yeni başkanını Duygun Yarsuvat oldu

Galatasaray yeni başkanını Duygun Yarsuvat oldu
Galatasaray yeni başkanını Duygun Yarsuvat oldu
Galatasaray Kulübü bugün yapılan olağanüstü kongrede 35. başkanını belirledi. Kulübün yeni başkanı Duygun Yarsuvat oldu.

Galatasaray Kulübü'nün 35. başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvat oldu. Galatasaray Lisesi'nde yapılan olağanüstü kongrede Yarsuvat 1777 oy alırken, rakibi Alp Yalman'a 1566 oy çıktı. Rakibine 211 oy fark atan Yarsuvat, sarı kırmızılı kulübün 35. başkanlığına seçildi. 10. sandık sonunda Duygun Yarsuvat, Alp Yalman ile arasındaki oy farkını 180'e çıkardı. Bunun üzerine Alp Yalman ve ekibindeki arkadaşları, Yarsuvat'ın yanına giderek, "Seçimi kazandınız, tebrik eder ve başarılar dileriz" dedi. Alp Yalman ev ekibi daha sonra salondan ayrıldı.

3 SANDIKTA OYLAR EŞİTTİ
Sayım sırasında çok ilginç bir sonuç ortaya çıktı. Her iki adaya 11 ve 12. sandıklarda 118'er, 14. sandıkta ise 120'şer oy çıktı. 15 sandığın sadece 2 tanesinde Alp Yalman önde çıktı.

YENİ BAŞKAN KONUŞTU

Galatasaray'ın yeni Başkanı Duygun Yarsuvat seçim sonucunda şunları söyledi: Birbirimizden hiç farkımız yok. Çünkü Galatasaraylıyız. Alp Yalman kardeşim seçimi kazansaydı ben ona yardımcı olacaktım. Eminim o da bana yardımcı olacaktır. Biz insanı sevip değer verdiğimiz için diğerlerinden farklıyız. Dördüncü yıldızı takmak için çalışacağız. Önceliğimiz gideri azaltıp geliri arttırmak olacak."

FENERBAHÇE DERBİSİ'NE TARAFTARIN GİTMESİNİ İSTİYORUM

Lig TV'nin yayınına katılan Galatasaray'ın yeni  Başkanı Duygun Yarsuvat Fenerbahçe derbisi ile ilgili olarak ise  "Galatasaray'a bir kötülük yapanlar cevabını alırlar. Beni amacım iki takımın taraftarlarının da her iki stada da gidebilmesini sağlamak için çalışacağız. Bunda da başarılı olacağımızı düşünüyorum" dedi. 

DUYGUN YARSUVAT'IN YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Asil Üyeler
Hamdi Yasaman
Dursun Özbek
Abdurrahim Albayrak
Cem Kınay
Can Topsakal
Mehmet İpekdokuyan
Mete İkiz
Ebru Köksal
İsmail Sarıkaya
Ahmet Tunç Akat
Yedek Üyeler
Ural Aküzüm
Ali Yüce
Ceyda Gürcan
Hasan Murat Akay
Arda Uçer

İlk 14 sandık sonunda durum şöyle:
Yarsuvat 1777 - Yalman 1566

1. SANDIK
Yarsuvat: 100
Yalman: 86
2. SANDIK
Yarsuvat: 121
Yalman: 108
3. SANDIK
Yarsuvat: 156
Yalman: 96
4. SANDIK
Yarsuvat: 115
Yalman: 112
5. SANDIK
Yarsuvat: 119
Yalman: 131
6. SANDIK
Yarsuvat: 117
Yalman: 92
7. SANDIK
Yarsuvat: 121
Yalman: 97
8. SANDIK
Yarsuvat: 107
Yalman:  91
9. SANDIK
Yarsuvat: 110
Yalman: 80
10. SANDIK
Yarsuvat: 103
Yalman: 96

11. SANDIK
Yarsuvat: 118
Yalman: 118
12. SANDIK

Yarsuvat: 101
Yalman: 102
13. SANDIK
Yarsuvat:
Yalman:
14. SANDIK
Yarsuvat: 120
Yalman: 120

15. SANDIK Yarsuvat: 151
Yalman:119

 

 

Galatasaray Kulübü bugün yapılacak olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında 98. dönem yönetimini seçiyor.

Galatasaray Lisesi’nde saat 10.00’da başlayan genel kurul toplantısında, kulübün 8 bin 544 aktif üyesinden, kaydı açık ve aidatları yatırılmış 6 bin 814’ü sandık başına gidecek.

Kongre üyelerinin oylarını kullanabilmeleri için Galatasaray Lisesi’nde 15 sandık kurulacak ve saat 15.00’te oy kullanma işlemi sona erecek.

FATİH TERİM DE SANDIĞA GİTTİ
Türkiye Futbol Direktörü ve Galatasaray Divan Kurulu üyesi Fatih Terim, olağanüstü seçim genel kurulunda oyunu kullandı.
Galatasaray Lisesi'nde yapılan Galatasaray Olağanüstü Genel Kurulu'nda Türkiye Futbol Direktörü ve Galatasaray üyesi Fatih Terim oyunu kullandı. 4 no'lu sandıkta oyunu kullanan Terim, Alp Yalman ile yanyana geldi. Terim ayrıca oy kullanmaya gelen üyelerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
Öte yandan Alp Yalman’ın listesinde yer alan Işın Çelebi de oyunu kullandı. Oy kullanması ardından Çelebi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Galatasaray’a en yararlı olan yönetimin seçilmesini istediğini belirten Çelebi, “Kim seçilirse onun emrinde çalışacağız. Önemli olan bu seçimden Galatasaray kazançlı çıksın” dedi.

Fatih Terim'in sandığından çıkan sonuç


HALDUN ÜSTÜNEL: HOŞ OLMAYAN YAKIŞTIRMALAR YAPILDI
Galatasaray Kulübü, eski yönetim kurulu üyesi Haldun Üstünel de oyunu kullandı. Üstünel yaptığı açıklamada, "Oyumu kullandım. Bu seçimde Galatasaray Genel Kurulu'nun en doğru kararını vereceğine inanıyorum. Kim seçilirse seçilsin bizim başkanımız olacak. Genel Kurul, her zaman doğru kararı verir. Başkanlık makamında kim oturursa otursun teşekkürü borç bilirim. Adnan Polat, Faruk Süren şimdi de Ünal Aysal için senaryolar üretiliyor. Ben ona da teşekkür ediyorum. Hoş olmayan yakıştırmalar yapılabiliyor. Galatasaray her zaman dik duruşunu gösterecektir. Bu süreci iyi atlatacağmızı düşünüyorum. Katılım oranından memnunum. Fazla kulislere girmek istemiyorum. Herkesin kendi fikri vardır." ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal: Gönül rahatlığı ile ayrılıyorum!

AYSAL OYUNU KULLANDI:

Başkanlığı bugün devrecek olan Ünal Aysal, oyunu kullandıktan sonra GSTV'ye bir açıklama yaptı.

Aysal'ın ifadeleri şöyle;

"Galatasaray kazansın diye oyluyoruz. İki dostumun da başarılı olacağına inanıyorum. Bu bir bayrak değişimi. Belli süreden sonra görevleri dğeişmek lazım. Ben başarılı bir seçim olacağına inanıyorum.

Galatasaray'ın doğasında centilmenlik var. Bütün seçim öncesi konuşmalarda tansiyonlar yükseliyor ama sonra gerçekler başlıyor. Son derece mutluyum, bugün alınacak netice ne olursa olsun Galatasaray'ın bundan en büyük faydayı alacağını düşünüyorum.

Özle hayatıma dönmem lazım.ç İş hayatıma nromal hayatıma dönmem lazım. Galatasaray'da kopamıyorsunuz bu DNA'mızda var."

ABDURRAHİM ALBAYRAK OYUNU KULLANDI
Galatasaray başkan adaylarından Duygun Yarsuvat’ın listesinde bulunan Abdurrahim Albayrak oyunu kullandı.
Galatasaray Lisesi'nde yapılan Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu'nda Abdurrahim Albayrak oyunu kullandı. Oy kullanma işleminin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Albayrak, Galatasaray için bugün buraya gelen herkese teşekkür ettiğini belirterek, “Hangi listeye oy verirse versin Galatasaray için oy verilecek. Her iki başkana da teşekkür ediyorum böyle bir durumda ellerini taşın altına koydular” dedi.
Basın mensuplarının hangi tarafın ağır bastığı ile ilgili sorusuna ise Albayrak, kırmızı listenin ağır bastığını söyledi.

YALMAN SARI, YARSUVAT KIRMIZI
Genel kurul üyeleri, seçimde Alp Yalman’ı desteklemek için “sarı”, Duygun Yarsuvat’ı desteklemek için de “kırmızı” renkli oy pusulalarını kullanacak.

Galatasaray Kulübü’nün 34. başkanı olarak 14 Mayıs 2011 tarihinde olağanüstü genel kurulda göreve gelen Ünal Aysal, 3 yıl için seçilen ilk başkan olma özelliği taşımasına karşın, görev süresinin ikinci yılında yeniden kulübü olağanüstü seçimli genel kurula götürerek yönetimini yeniledi. Aysal, üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçmesinin ardından tekrar olağanüstü kongre kararı alıp, bu kez aday olmadı.

Faruk Süren: Prandelli ile bu iş yürümez

18. KEZ OLAĞANÜSTÜ

Son 3,5 yıl içinde 3. olağanüstü seçimli genel kurulunu düzenleyecek olan sarı-kırmızılı kulüp, tarihinde de bunu 18. kez tekrarlamış olacak. Toplamda 98. dönem genel kurulunu düzenleyecek olan sarı-kırmızılı kulüp, 1926, 1931, 1932 (3 kez), 1934 (2 kez), 1935, 1939 (3 kez), 1950, 1968, 1975, 2001, 2011 ve 2013 yıllarının ardından 18. kez başkanını olağanüstü seçimli genel kurulda belirleyecek.

"GALATASARAY SAĞDUYU SAHİBİDİR"

Başkan adaylarından Alp Yalman, Galatasaray’ın belirsizlik sürecine sürüklendiğini gördüğü için başkanlığa aday olduğunu, göreve gelmeleri halinde teknik ekibe ön yargılı davranmayacaklarını söyledi. NTV Spor’a konuşan Yalman, “Şu anda Galatasaray’ın mali tablosunda parlak bir durum yok. İnşallah içinden çıkılmaz boyutta değildir. Şu ana kadar yaptığımız mali analizlerle Galatasaray için çıkış yolunu bulabileceğimizi ve belli bir süre içinde kulübü borçsuz harçsız bir hale getirebileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Erkek Basketbol Takımı’nın final serisinin son maçına çıkmaması konusuna da değinen Yalman, “Bu kararı ne sebeple aldıklarını bilmiyorum. Ancak ben olsaydım maça çıkardık” diye konuştu. Galatasaray’da kadrodışı bırakılan Sabri Sarıoğlu hakkındaki görüşlerini açıklayan Yalman, “Bir futbolcuyu takımda düşünmeyebilirsiniz. Bu çok normal, ama Galatasaray altyapısından yetişmiş ve kulübü bu kadar hizmeti olan bir futbolcuya en azından bu şekilde davranılmamalıydı” dedi.

Seçimle ilgili düşüncelerini de açıklayan Yalman, “Seçime fazla katılımın olmasından yanayım. Bu seçim sonucuyla ilgili bir şey değil. Galatasaray üyelerinin Galatasaray problemlerine ne kadar ilgi gösterdiği anlamına gelecek. Galatasaray Kongresi sağduyu sahibidir” ifadelerini kullandı.

Duygun Yarsuvat kimdir?


"İLK İŞİM DENETLEME OLACAK"
Alp Yalman’ın rakibi Duygun Yarsuvat ise Point Otel’de dün gece üyelerle bir araya geldi. Yarsuvat, kulübün bir kaos döneminden geçtiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Sizler de bunu söylüyorsunuz. Müstafi bir başkanın iki kere denediği yöntem sonucu Galatasaray tüzüğünün ilkelerini ortadan kaldırırcasına başkanlığı bırakıp gittiğine şahit oldum. Gelenekleri bir kere kırarsanız, bu böyle devam eder. 210 gün başkanlık yapacağım dedim. Bunu tüzük diyor. Yapacağım ilk şey kurallara saygıyı öğretmek, ikincisi ise bu bayrağı almak için Galatasaraylılar’a zaman tanımak. 2015’in mayıs ayının ikinci yarısında yapılması gereken seçimde birden fazla aday çıkacaktır. Baskın bir seçime yer vermemek gerekir. Baskın seçim bir kere yapıldı başarılı olmadı. İkinci kere olduğu için başkan bir daha seçime girmedi”

Yarsuvat, göreve gelmeleri halinde ilk işlerinin mali denetim olacağını ve bunların Galatasaraylılar’ın bilgisine sunulacağını belirtti, “Böylece nereden geldiğimizi ve nereye gidebileceğimizi göreceğiz. En iyi yalan gerçektir. Kasayı açtığımızda içinin boş olduğunu göreceğiz” dedi.

Alp Yalman kimdir?


Alp Yalman’ın listesi
M.Taner Aşkın
A.Nasuhi Sezgin
Işın Çelebi
Levent Nazifoğlu
Mehmet Dedeoğlu
Alper Narman
Aydın Yardım
Abdullah Kavukçu
Dikran Gülmezgil

Yedek: Mehmet Altıoklar
Levent Karadeniz
Can Natan
Erdem Keçeci
Erol Türk

Duygun Yarsuvat’ın listesi Hamdi Yasaman
D.Aydın Özbek
Mehmet İpekdokuyan
Abdurrahim Albayrak
Mehmet Can Topsakal
Cem Kınay
İsmail Sarıkaya
Mete İkiz
Ahmet Tunç Akan
Ebru Köksal

Yedek: Ceyda Gürcan
H.Murat Atay
H.Ural Aküzüm
Ali Yüce
S.Arda Üçer