Galatasaray yeni evinde

2003-2004 sezonuna bugün Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Diyarbakırspor maçıyla başlayacak Galatasaray'da gözler stada gelecek taraftarlara çevrildi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - 2003-2004 sezonuna bugün Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Diyarbakırspor maçıyla başlayacak Galatasaray'da gözler stada gelecek taraftarlara çevrildi. Futbolcularıyla bir toplantı yapan teknik direktör Fatih Terim'in, "Yepyeni bir sahada, herşeye yeniden başlıyoruz. Bizleri izlemek için stada gelecek olan taraftarımıza iyi futbol ve galibiyet hediye etmeliyiz" dediği öğrenildi.
Başkan Özhan Canaydın ise, Galatasaray Müzesi'nin devir teslim protokolünün imzalanması töreni sonrasında düzenlediği basın toplantısında, ligin fair play içinde geçmesini temenni ederek, "Takımlar, hakemler, yöneticiler ve futbolcular için hayırlı ve centilmence bir lig olsun. İzmir'de yaşanan olaylar hepimizi üzdü. Bu olayları Süper Lig'de yaşamayacağımızı umuyorum" diye konuştu. Taraftarlara da seslenen Canaydın sözlerini şöyle sürdürdü: "İlk zamanlarda acemilikten kaynaklanan bazı aksaklıklar ve sıkıntılar yaşanabilir. Bu nedenle taraftarlarımız, basın ve yetkililerinden birlik içinde olmasını istiyoruz. Diyarbakırspor maçında da bazı sıkıntılar olabilir, bunları abartmak 125 milyon dolara yapılmış olan Atatürk Olimpiyat Stadı'na zarar verir. Galatasaraylılar'ı ilk maçımıza davet ediyor, sabırlı ve hoşgörülü olmalarını istiyorum."
80 bin kişilik statta Galatasaray-Diyarbakırspor maçı için yaklaşık 60 bin kişinin tribünleri doldurması bekleniyor. Sarı-Kırmızılı kulüp, şimdiye dek stat kapasitesinin yarısı olan yaklaşık 40 bin kombine kart satışı gerçekleştirdi. Sarı-Kırmızılılarda, sezonun ilk maçında sakat ve cezaları nedeniyle 5 futbolcu forma giyemeyecek. Geçen sezonun 33. haftasında Beşiktaş ile yapılan maçta kırmızı kart gören Ümit Karan ve Volkan, bu sezona sarkan cezaları nedeniyle, Baliç, Abdullah ve Pinto ise sakatlıklarından dolayı sezonun ilk maçında sahaya çıkamayacaklar.