Galatasaray 'yenileri'ni tanıttı

Galatasaray, dün kadrosuna kattığı genç yeteneklere basın önünde imza attırdı. Yeni transferler Servet Çetin (Sivasspor), Orkun Usak (Kayseri Erciyesspor), Barış Özbek, Serkan Çalık (Essen) ve...

İSTANBUL - Galatasaray, dün kadrosuna kattığı genç yeteneklere basın önünde imza attırdı. Yeni transferler Servet Çetin (Sivasspor), Orkun Usak (Kayseri Erciyesspor), Barış Özbek, Serkan Çalık (Essen) ve İsmael Bouzid (Kaiserslautern) ile sözleşme imzalanırken, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Basın Odası'nda yapılan törende yönetici Haldun Üstünel ile Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin de hazır bulundu.
Yönetici Üstünel, "Hedefimiz 2009 yılında Şükrü Saracoğlu Stadı'nda kupayı kazanmak" iddiasını tekrarlarken yapılan transferlerin kaynağına ilişkin de "Kaynağı gizli tutuyoruz, en kısa sürede bilgilendirme yapacağız" ifadesini kallandı.
Bouzid: Rekabetten korkmuyorum
Futbolculardan Servet, takımda forma bulma şansının kendi elinde olduğunu belirterek, "İyi performans gösterirsem oynayacağımı düşünüyorum. Galatasaray'a oynamak için geldim, aksini düşünseydim gelmezdim" diye konuştu. Kaleci Orkun ise, herkesin bildiği gibi futbola Galatasaray'da başladığını dile getirerek, "Takımın beklentilerini biliyorum" dedi. Orkun, üç büyük takımın da kalesinin Türk kalecilere emanet edilmesinin sevindirici bir durum olduğunu söyledi. Cezayirli oyuncu İsmael Bouzid de çok yönlü bir savunmacı olduğunu belirtirken rekabetin de kendisi için korkutucu olmadığının altını çizdi.
Genç oyunculardan Barış da kendisine güvendiğini ve oynayacağına inandığını, Serkan ise takımda forvetin yanı sıra her iki kanatta oynayabildiğini söyledi. İki futbolcu aynı ligde forma giydikleri Bouzid'i överek, bu oyuncunun güçlü bir fiziği ve tekniğinin yanı sıra hava toplarında da üstünlüğünün bulunduğunu belirtti.