'Galatasaray, Zlatan'a teklif yaptı'

'Galatasaray, Zlatan'a teklif yaptı'
'Galatasaray, Zlatan'a teklif yaptı'
Uzun süredir adı Galatasaray ile anılan İsveçli yıldız Zlatan Ibrahimovic'in transferine ilişkin çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

NTV Spor 'da yayınlanan 'Spor Servisi' programında yorumculuk yapan Mehmet Demirkol, Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda bu akşam oynanacak Shakhtar Donetsk- Fenerbahçe maçı ve gündeme ilişkin diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu.   

'Ibrahimovic'in Galatasaray'dan haberi var mı?'

Demirkol'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Fenerbahçe, ilk maçın ikinci yarısında oynadığı gibi oynayabilirse ve Mircea Lucescu'nun baskısı karşısında pozisyon vermezse turu geçebilir. Fenerbahçe'deki savunma eksikliği, içeriden çözülecek gibi değil. Oraya bir patron lazım. Maçın kırılma adamı Nani olur. Onu da Diego Ribas beslemeli. Diego'nun performansı yükseldikçe, başka bir Nani izlemeye başlayacağız. Mehmet Topal geçen senenin en iyisiydi. Yerini doldurmak zor olacak. Biz daha Fenerbahçe'nin hangi dizilişle oynadığına karar veremedik. Ortak bir karar yok. Lucescu'nun takımı ise ezebere. Ben oynamasam da bahis oranlarına bakarım. Shakhtar'a 1,6 veriyor Fenerbahçe'ye 4 veriyor. Bu bir matematik dengesi" ifadelerini kullandı.

"Ibrahimovic transferi konuşmaları, Galatasaray kongresi öncesi başladı. Galatasaray'ın Zlatan Ibrahimovic'e bir teklif yaptığını çok kesin kaynaklardan duydum. Bunun yanı sıra Galatasaray, Lukas Podolski ve Nani kadar önemli iki oyuncuyla transfer aşamasına geldi. 'Takımı gençlerştirmek istiyoruz' deniyor ama yapılan transferlerin hepsi genç değil. Örneğin Bilal Kısa. Çok iyi bir oyuncu lafım yok ama, Galatasaray Bilal'le mi gençleşecek? Gary Medel çok iyi bir transfer olur. Kalite olarak Melo'ya tercih edebilirim. Ama Başkan Dursun Özbek yaptıklarıyla oyuncuların değerini düşürdü. Medel gelse, Galatasaray taraftarı memnun olmayacak duruma geldi" dedi.

Galatasaray'dan Zlatan iddiasına son nokta