Galatasaray'a 150 milyon dolar

Galatasaray'a 150 milyon dolar
Galatasaray'a 150 milyon dolar
Galatasaray yöneticisi Emir Sarıgül, eski Ali Sami Yen Stadı'nın yanındaki arazide yapımı süren dev plazayı 150 milyon dolara satabileceklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün genç ve başarılı yöneticisi Emir Sarıgül’den camiayı umutlandıracak açıklamalar geldi. Kulübün imar ve projelerden sorumlu idarecisi Sarıgül, Galatasaray ’ı takip eden muhabirlerle bir araya gelirken, önemli değerlendirmelerde bulundu.

İşte Galatasaray'ın rakipleri


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; eski Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki arazide inşaatı süren dev plazanın, Galatasaray’ın gelecekteki en büyük gelir kaynaklarından biri olacağını belirten Sarıgül, kira bedeli olarak yıllık 3 milyon dolar gibi önemli bir rakam kazanabileceklerini söyledi. Emir Sarıgül, buradaki binanın satılması halinde ise kasalarına 150 milyon dolar koyabileceklerini açıkladı.

Plazanın yakın zamanda tamamlanacağını açıklayan Sarıgül, projenin maddi öneminden bahsetti. Emir Sarıgül, “Galatasaray dev bir marka. Borçsuz şirket olmaz. Ama Başkan Ünal Aysal’ın prensipleri arasında satarak ticaret yok. Riva’daki projelerimizde de sona gelindi. Başkanımızın gayrimenkul yatırımı konusunda çok ciddi yatırım planları var. Riva Arazisi gibi uzun yıllar sonra değer kazanacak bir gayrimenkul yatırımı yapmayı planlıyoruz. Florya Metin Oktay Tesisleri için de yatırım planlarımız var. Bir arazi arayışı içindeyiz. Bütün branşlarımızı bir araya toplayacağımız bir alanda yatırım yapacağız. Futbol , basketbol ve diğer branştaki sporcularımız birarada olacak” ifadelerini kullandı.

Es-Es'ten Galatasaray'a kınama