Galatasaray'a 2 bin 525 bilet

Derbi öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, İstanbul Valiliği'nde yapıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı...

İSTANBUL - Derbi öncesi İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, İstanbul Valiliği'nde yapıldı. İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haldun Üstünel ve Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin katıldı.
Toplantıda alınan tedbirler şöyle:

 • Maç bileti bulunmayan hiçbir şahıs, stat çevresinde oluşturulan dış arama noktasından içeri alınmayacak. Kulüpler, seyircilerine toplu ve ücretsiz bilet vermeyecek, toplu taraftar organizasyonu yapılmayacak. Stat kapıları saat 14.30'da açılacak.
 • Stadın kapasitesi 50 bin 509 kişi olduğu için Galatasaray seyircisine yüzde 5 oranında, 2 bin 525 kişi kapasiteli Migros tarafındaki bölüm ayrılacak. Galatasaray seyircisine ayrılan biletler bugün saat 11.00'den itibaren tüm Biletix gişelerinde satışa çıkarılacak ve bir kişiye en fazla iki bilet olmak üzere, kimlik fotokopisi ibraz edilmek kaydıyla alınabilecek.
  Stat koridorlarında da kamera
 • Müsabaka içinde alınacak önlemler çerçevesinde 95 kamerayla görüntülü tespit yapılacak. Soyunma odası koridoru ile çıkış körüğünden soyunma odaları kapısına kadar olan kısımlarda da emniyet kameraları tespit yapacak.
  Toplantısı sonrası, Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ile Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, basın mensuplarına birlikte açıklama yaptı. Mosturoğlu "100 yıllık iki camianın oynayacağı bir futbol müsabakası. Hak edenin kazanacağı, sadece futbolun konuşulacağı bir derbi olacağı umudundayım ve dostluğun kazanmasını istiyorum" dedi. Mosturoğlu, koridorlarda kamera olmasıyla ilgili, "Normal bir uygulama. Beşiktaş maçında da olmuştu" diye konuştu.
  Sezgin de açıklamasında, "Sadece bir futbol maçı. Her iki tarafın temsilcileri olarak, eylem ve söylemlerimize dikkat ederek, maçın tansiyonunu yükseltmeden, sonuca saygı duyacak şekilde bir maç oynayacağız. Umarım bu sorumluluk içinde, maçtan sonra dostluk da kazanmış olur" ifadelerini kullandı.
  Lincoln ve Linderoth zor
  Bu arada Galatasaray'da sakatlıkları süren Cassio Lincoln ve Tobias Linderoth'un maça yetişmesi oldukça zor görünüyor. Her iki oyuncu da dünkü antrenmana katılmadı. Fenerbahçe cephesindeyse eksikler Deniz Barış
  ve Tümer Metin. (Spor Servisi)