Galatasaray'a 72 milyon TL'lik müjde

Galatasaray'a 72 milyon TL'lik müjde
Galatasaray'a 72 milyon TL'lik müjde
Ünal Aysal'ın 2013 yılında gizlilik anlaşması imzalayarak kulüpte 10 bin Euro maaşla işe aldığı Lüksemburglu menajer Bruno Heiderscheid, gizlilik anlaşmasının bozulmasını bahane ederek dava açmıştı. Galatasaray, 24 milyon Euro'luk celseden zaferle kalktı.

Türkiye ’nin Ribery’nin menajeri olarak tanıdığı Bruno Heiderscheid, CAS’a başvurarak sarı-kırmızılılar aleyhine dava açtı. 24 milyon Euro’luk tazminat davası sonunda CAS, Galatasaray ’ın menajere 600 bin Euro ödemesi gerektiği kararı çıktı.

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; her şey Ünal Aysal yönetiminde de görev yapan bir yöneticinin Eto’o transferi için Bruno’ya yetki vermesiyle başlamıştı. Ancak Aysal göreve geldikten sonra Bruno ile çalışmayınca, Lüksemburglu menajer Galatasaray’a 2.5 milyon Euro’luk dava açmıştı.

Ibrahimovic için Galatasaray açıklaması

TAM UZLAŞMA ARARKEN...

Aysal, bu davayı uzlaşarak çözmek adına Lüksemburglu menajeri kulüpte 2013 yılında, gizlilik anlaşması yaparak, 10 bin Euro maaşla işe aldı. Ancak Aysal 1 yıllık anlaşma yaptığı Bruno ile alakalı “2.5 milyon Euro’luk sorunu Bruno’yu işe alarak 120 bin Euro’ya çözdük” deyince menajer, gizlilik anlaşmasını bozduğunu gerekçe göstererek G.Saray’a 24 milyon Euro’luk tazminat davası açtı. İşte bu dava hafta içinde Cenevre’de sonuçlandı. İsviçre’deki duruşmaya G.Saray eski başkanı Ünal Aysal ve Kulübü temsilen ise Hukuk İşlerinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm katıldı.

BÜTÇEYE SIFIR MALİYET

Aysal’ın tanık sıfatıyla dinlendiği ve çapraz sorguya alındığı duruşma tam 8 saat sürdü. Galatasaray’ın avukatlığını Etem Postacıoğlu ve Jean Louis Dupont yaptı. İkilinin hiç selamlaşmadığı duruşma sonunda CAS, Galatasaray’ın Bruno Heiderscheid’e 600 bin Euro tazminat ödemesine karar verildi. Geçmişte Ribery ve Song’un da menajerliğini yapan Bruno Heiderscheid 300 bin Euro’luk mahkeme ve avukatlık masrafları da düşülünce büyük bir hayal kırıklığı yaşadı. Ünal Aysal, kulübün yaşayacağı bu zararı bizzat kendisinin ödeyeceğini açıklayınca, sarı kırmızılılar 24 milyon Euro’luk davadan 0 maliyetle ayrılmış oldu.

İşte Sneijder'e yapılacak teklif