Galatasaray'a acı fatura: 2.5 milyon Euro!

Galatasaray'a acı fatura: 2.5 milyon Euro!
Galatasaray'a acı fatura: 2.5 milyon Euro!
Sarı-kırmızılı kulüp, transfer döneminde kiraya verdiği ve yollarını ayırdığı oyuncular için 2,5 milyon Euro'nun üzerinde ödeme yapacak.

İSTANBUL - Galatasaray , kadrosunu daraltmak için çaba sarf ederken, ciddi mali yükümlülüklerin altına girerek kadrosuna kattığı bazı isimlerin başka ekiplere kiralanması veya sözleşmelerinin feshedilmesi için de önemli rakamlar ödemek zorunda kaldı. Cimbom, İtalyan ekibi Genoa'ya kiralanan Blerim Dzemaili, Slovenya'nın Olimpija Ljubljana takımına kiralanan Lucas Ontivero, Kayserispor'a kiralanan Furkan Özçal ve Şanlıurfaspor'a kiralık verilen Umut Gündoğan'ın yanı sıra sözleşmeleri feshedilen Yekta Kurtuluş ile Kaan Baysal için ödeme yapmak durumunda.

REKOR DZEMAILI'DE

Bu sezon İtalyan ekibi Genoa'nın formasını kiralık olarak giyecek olan Blerim Dzemaili, Galatasaray'ın oynatamadığı halde en yüksek ödemeyi yapmak zorunda olduğu futbolcu. Geride kalan sezonun başında Napoli'de 2 milyon 350 bin Euro bonservis verilerek alınan Dzemaili, Genoa'ya kiralık olarak verilmesine karşın, ödemelerinin 1,3 milyon Euro'luk kısmını Galatasaray'dan alacak.

ONTIVERO PARASINI GALATASARAY'DAN ALACAK

Roberto Mancini döneminde 2 milyon Euro bonservis bedeli ödenerek Uruguay ekibi Centro Atletico Felix'ten kadroya katılan genç oyuncu Lucas Ontivero, Slovenya'nın Olimpija Ljubljana ekibine kiralık olarak gönderilmesine karşın, ödemelerinin tamamını Galatasaray üstlenecek. Slovenya ekibinden kiralama bedeli almayacak olan sarı-kırmızılı ekip, Ontivero'nun bu sezonki 450 bin Euro'luk garanti parasının tamamını da karşılayacak.

FURKAN ÖZÇAL İÇİN 100 BİN EURO FARK ÖDENECEK

Galatasaray, Kayserispor'a kiralanan Furkan Özçal için de 100 bin Euro fark ödemek durumunda. Oyuncunun sözleşmesini uzatan ve bu sezon için 600 bin Euro garanti ücret veren sarı-kırmızılı takım, Furkan'ın Kayserispor'a 500 bin Euro'ya kiralanması nedeniyle 100 bin avroluk bir eksi farkla karşı karşıya kaldı.

Öte yandan sarı-kırmızılı ekip, Şanlıurfaspor'a kiralık verilen Umut Gündoğan'ın 750 bin liralık sabit ücretinin 150 bin lirasını kendi üstlendi.

YEKTA VE KAAN'A 675 BİN EURO

Sarı-kırmızılı kulüp, yeni sezon planlamasında düşünülmeyen isimlerden Yekta Kurtuluş ile Kaan Baysal için toplam 675 bin Euro sözleşme fesih bedeli ödedi. Yekta Kurtuluş'un sözleşmesini 600 bin Euro ödeme karşılığı fesheden Cimbom, Kaan Baysal'a ise sözleşme feshi için 75 bin Euro ödeme taahhüdünde bulundu.

Öte yandan, İtalyan ekibi Inter'e 3,7 milyon Euro bonservisle satılan Felipe Melo'ya 657 bin 500 Euro sözleşme fesih bedeli ödendiği açıklanmasına karşın, daha sonra bu rakamın, oyuncunun hak edişleri ve maç başı ücretlerinden kaynaklandığı duyuruldu. (AA)