Galatasaray'a ağ yapılmalıydı

Galatasaray'a ağ yapılmalıydı
Galatasaray'a ağ yapılmalıydı
Süper Kupa maçındaki olaylardan ötürü bir maç sahası kapatılan Galatasaray, Fenerbahçe taraftarına yapıldığı gibi Galatasaraylılar için de kale arkasında ağ olması gerektiğini savundu. Spor hukukçusu Emin Özkurt da bu şikayetin haklı olduğunu belirtip, "Koşullar eşit olmalıydı" dedi.

Süper Kupa finalinden ötürü bir maç sahası kapatılan Galatasaray ’ın tepkisi sürüyor. Kulüp, Fenerbahçe taraftarlarının bulunduğu kale arkasında ağ bulunduğunu ama kendi taraftarları için aynı tebdirin alınmadığını belirterek bunun eşitliğe aykırı olduğunu belirtiyor.

Galatasaray'dan tarihi karar!

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre, Spor hukukçusu Emin Özkurt, bu şikayete hak veriyor. Özkurt, “TFF, her iki takım taraftarları için de eşit düzeyde tedbir almalıydı. Galatasaray cezaya itirazda haklı, çünkü taraftarının taşkınlıklarına karşı yapabileceği bir şey yoktu. Maçın organizatörü TFF” dedi. Özkurt, sarı kırmızılıların teorik olarak Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) gidebileceğini ama sonuç almasının zor olduğunu çünkü AYM’nin de Tahkim kararlarının nihai olduğunu söylediğini hatırlattı.

Fenerbahçe'den Galatasaray'a destek


‘GALATASARAY İTİRAZINDA HAKLI’

Hem sarı kırmızılılar hem de para cezası alan sarı lacivertliler, maçın TFF denetiminde olduğunu savunarak, çıkan taraftar olaylarının sorumlusunun kendileri olmadığını ifade ediyorlar. Galatasaray, Tahkim Kurulu’nun, Hukuk Kurulu tarafından yapılan itiraz sonucu para cezasını seyircisiz oynama cezasına çevirmesine sert tepki verip, kararı yok hükmünde saydığını açıklamıştı. Kulüp aynı zamanda Eskişehirspor maçının son dakikasına kadar da hukuki mücadeleyi sürdüreceğini duyurmuştu.

Galatasaray'dan sert açıklama: Bu kararı tanımıyoruz