Galatasaray'a ağır eleştiriler!

Galatasaray'a ağır eleştiriler!
Galatasaray'a ağır eleştiriler!
Şampiyonlar Ligi C Grubu ilk haftasında konuk ettiği Atletico Madrid'e 2-0 mağlup olan Galatasaray'ın ortaya koyduğu futbol, İspanyol medyasından geçerli not almadı.

MADRİD - İspanyol gazeteler, Galatasaray 'ı gözlerinde çok büyüttüklerini vurgulayarak, Fransız futbolcu Antoine Griezmann'ın bu takıma yettiğini ileri sürdüler.

Atletico Madrid'in defans kurgusunun Galatasaray ataklarını olanak sağlamadığını savunan köşe yazarları, Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başlayan teknik adam Diego Simeone'nin, bu guruptan rahatlıkla çıkacağını idda ettiler. Yazarlar ayrıca, Galatasaray'ın bu futbol ile ilerisini görmesinin imkansız olacağı uyarısını yaptılar.

Marca gazetesi: "Griezmann, İstanbul 'u fethetti" başlığıyla verilen haberde, Atletico de Madrid'in, Galatasaray'a gol opsiyonları bile vermediği yer aldı.

As Gazetesi: "Atletico Madrid, Arena'yı kuşattı" başlığıyla verilen haberde, Atletico'ya karşı direnç göstermeyen Türk takımının, bu tunuva işinin zor olduğu belirtildi.

El Mundo Deportivo: "Griezman'dan Galatasaray'a bir ikilik dersi" başlığıyla yer alan haberde, Galatasaray'ın Avrupa 'da 1.5 yıldır galibiyete hasret kaldığını hatırlatarak, kendi liginde de kötü bir başlangıç yapan ekibin İspanyollara direnmesinin imkansız olacağını vurguladı.

Sport gazetesi: "Griezmann cehennemi cennete çevirdi" manşetinde, Atletico Madrid'in Galatasaray'dan daha üstün olduğunu ispat etmesi için sadece 7 dakika yettiği ve İspanyolların İstanbul'da gezintiye gider gibi bir skorla eve döndükleri yorumu yapıldı.

El Pais gazetesi: "Atletico cehennemin ışıklarını söndürdü" başlığıyla verilen haberde, Türk takımının bu savunma sistemi ile gol yememesinin zor olacağı ifade edildi. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)