Galatasaray'a ağır fatura! İşte acı gerçek

Galatasaray'a ağır fatura! İşte acı gerçek
Galatasaray'a ağır fatura! İşte acı gerçek
Yaklaşık bir yıldır merak ettiği soru yanıt buldu. Galatasaray Kulübü Scouting ve Performans Analizi Genel Sorumlusu Emre Utkucan, Ocak ayında 19 milyon Euro bonservis harcanan 10 transfere açıklık getirdi. Adili'nin transferini resmi siteden öğrendiğini itiraf eden Utkucan, Türkiye'den kaçan Hajrovic ve kiralık gelen Burdisso için olumsuz rapor verdiğini söyledi.

Galatasaray yönetimi, geçtiğiniz sezonun devre arasında alınan ve Alex Telles ile Veysel Sarı dışında hayal kırıklığı yaşatan futbolcular nedeniyle sert eleştirilere maruz kalıyor. GS TV canlı yayınına katılan Scouting ve Performans Analizi Genel Sorumlusu Emre Utkucan, söz konusu eleştirilere net yanıtlar verdi.

Goran Pandev'den itiraflar

Hürriyet'in haberine göre; Emre Utkucan'ın birbirinden çarpıcı açıklamaları şöyle:

"BRUMA VE TELLES'TE SORUMLULUĞU KABUL EDİYORUM"

"Bruma ve Alex Telles’le ilgili olarak eleştirilmem çok doğal. Çünkü ekip olarak 'Evet' demişim, her türlü eleştiriyi kabul ediyorum. Bruma transferini 10 milyon Euro'luk oyuncuydu diye görmemek lazım. Bruma rezerv ligin yıldızıydı. Daha sonra onu canlı olarak izledik, o zaman Bruma'yı almana imkan yoktu. Adamlar masaya oturmuyordu. Alex Telles Brezilya'nın en iyi sol beki olarak geldi. Mancini benden istedi. Alex Telles çok iyiydi. Mancini, benimle beraber saatlerce maçları izledi. Mancini’nin Güney Amerika’da güvendiği isimler de vardı ve Alex Telles transferine karar verdi. Elbette ben önerdim.

"ONTIVERO, MANCINI'NİN TANIDIĞI BİR MENAJERİN OYUNCUSU"

Lucas Ontivero, bize geldi ve denendi. Mancini’nin tanıdığı bir menajerin bir oyuncusu. Scout ekibiyle alakası yok, bizim fikrimiz sorulmadı. Ontivero zaten Felix diye bir takımda oynuyordu. Videolarını bile bulmak mümkün değildi.

"HAJROVIC KONUSUNDA GÖRÜŞÜMÜZ NEGATİFTİ"  

Izet Hajrovic konusunda scout ekibinin görüşü negatifti. Mancini’yle görüştüm, olumsuz fikrimi söyledim. Ama Mancini’nin çok güvendiği, scoutu vardı. Onun görüşlerini alıyordu.

Alp Yalman'dan o teklife ret!


"BURDISO'NUN MENAJERİ DE MANCINI'NİN ARKADAŞI"

Burdiso’da da o scoutun görüşleri vardı. Ben bunu kendi yöneticilerime de söyledim. Başkan ile daha sonra görüştüm. Son günde kiralık ve ucuz olduğu için o transferi gerçekleştirdi. Burdiso'nun menajeri de Mancini’nin yakın tanıdığı bir insan.

"RAKAMLARLA İŞİMİZ OLMAZ"

Koray Günter'i alabileceğimizi söylediler, scout ekibi olarak olumlu rapor verdim. Rakamlarla ilgili görüş bildirmedim. Bize olduğundan fazla anlam yüklemenin gereği yok. Biz rapor veren, ayrıntılı rapor veren. Bu rakama bu oyuncu alınır mı denirse, bana ben bunun cevabını veririm.

"SALİH DURSUN'U MANCINI İSTEDİ"

Salih Dursun’u Mancini istedi. Salih Dursun transferinde benim en ufak bir katkım yok. Mancini’ye ben izlettirmedim, başka biri izlettirmiş. Salih Dursun yerine başka oyuncu tercih ediyordum. Veysel Sarı tamamen Mancini’nin tercihiydi. Biz o zaman Tarık Çamdal ile Veysel’i beraber alma raporumuzu verdik. Veysel’in maliyeti 700 bin Euro.

"ENDOĞAN ADİLİ'DEN HABERİM BİLE YOK"

Endoğan Adili transferinden haberim bile olmadı, resmi siteden öğrendim. Umut Gündoğan'a gelince. Hoca alt liglerden orta sahaya oyuncusu istedi. Uzun süredir izlediğimiz bir oyuncuydu. İdmanlarına kadar izledik. Umut Gündoğan ve Oğuzhan transferlerinde scout ekibinin katkısı var. Oğuzhan Kayar’ı, scoutum izledi. Galatasaray için potansiyeli olan oyuncu raporu verdi. Ben de raporu verdim. Umut Gündoğan ve Oğuzhan Kayar transferlerinde katkımız var.

"BU YAZ YAPILAN TRANSFERLERİ PRANDELLI İSTEDİ"

Blerim Dzemaili ve Goran Pandev, Prandelli'nin isteğiyle transfer edildi. Prandelli çok ısrar etti. Prandelli, sol kanatta oynayabilen Türk oyuncuların listesini istedi. 4 oyuncu çıkardık. Hoca Yasin Öztekin'i tercih etti. Gaziantepspor'a giden Oğulcan, 18 yaşından küçük bir oyuncu. Ben A takım scoutuyum."

Arsenal-Galatasaray maçına İtalyan hakem