Galatasaray'a Avrupa yolu kapandı mı?

Galatasaray'a Avrupa yolu kapandı mı?
Galatasaray'a Avrupa yolu kapandı mı?
Sarı-kırmızılı camia, Finansal Fair Play kurallarının ihlal edilmesi nedeniyle "Avrupa kupalarından men" tehlikesiyle karşı karşıya. Futbol Direktör Cenk Ergün'ün açıklamaları, taraftarların endişesini bir kez daha arttıracağa benziyor.

RADİKAL - NTV Spor 'da Evren Göz'ün sorularını yanıtlayan Cenk Ergün, "UEFA'dan bir yıl ek süre isteyeceğiz. Aralık ayının ilk haftasında bizi dinleyecekler. Şu anda bulunduğumuz durumda gelecek sezon Avrupa kupalarına katılamayabiliriz. Gidişatımız, daha önce yapılan anlaşmaya göre durumu kurtarabilecek gibi gözükmüyor. UEFA'nın takibi altındayken uçuk bonservis bedelleriyle futbolcu transferi yapamayız. İşler daha kötüye gider" ifadelerini kullandı.

Lukas Podolski geri döndü

Geçtiğimiz hafta nikah tazelenen Wesley Sneijder'in sözleşmesine açıklık getiren Galatasaray Futbol Direktörü, "Sneijder'in yeni mukavelesinde Türkiye için '20 milyon Euro'ya serbest kalır' maddesi ovar. Yurt dışı teklifler için de serbest kalma bedeli 7.5 milyon Euro" şeklinde konuştu.

Cenk Ergün, FIFA'ya gönderilen evraklardaki imza eksikliği nedeniyle lisans çıkarılamayan Kevin Grosskreutz'un hazırlık maçlarında oynamasında bir engel olmadığını belirtirken, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun da görevine devam edeceğini söyledi.

İşte Galatasaray'ın Ocak planı