Galatasaray'a bir darbe daha!

Galatasaray'a bir darbe daha!
Galatasaray'a bir darbe daha!
Şampiyonlar Ligi'nde geçen sezon 21, önceki sezon 24.8 milyon Euro gelir elde eden Galatasaray, bu sezon 10 milyon Euro'yu zor geçti.

Anderlecht yenilgisiyle Avrupa sahnesine veda etmesi kesinleşen Galatasaray , mali olarak da büyük bir darbe yedi. Son 2 sezonda Şampiyonlar Ligi'nden 46 milyon Euro kazanan sarı-kırmızılılar, geçtiğimiz sezonları mumla aradı.

Hamit Altıntop: Sorumlu biziz!


Skorer.com'da yer alan habere göre; sarı-kırmızılı ekip, çeyrek finale kadar yükseldiği 2012-13'te 24 milyon 782 bin Euro, gruptan çıkarak son 16'ya kaldığı geçen sezon ise 21 milyon 72 bin Euro'luk Şampiyonlar Ligi geliri elde etmişti. Galatasaray'ın bu seneki kazancı ise son iki seneye göre oldukça düşük gerçekleşti.

Katılım payı olarak 8.6 milyon Euro alan Cimbom, performans bonuslarından sadece Anderlecht ile berabere kaldığı maçın parası olan 500 bin Euro'yu alabildi. Arsenal maçından da puan çıkmazsa bu, grupta tek kazanılan meblağ olarak kayıtlara geçecek. Oysa 6 maçtan, başarıya paralel olarak 6 milyon Euro toplama imkanı bulunuyordu.

Öte yandan elenen ekip, gruptan çıkma parası 3.5 milyon Euro'yu da kaçırdı. Geçen sezon 6.5 milyon Euro'nun geldiği yayın havuzundan da bu yıl daha düşük bir ücretin gelmesi bekleniyor. Böylece Galatasaray Şampiyonlar Ligi sezonunu, 10 milyon Euro'nun biraz üzerinde bir gelirle tamamlayacak. Bu da geçtiğimiz sezonlara göre, aşağı yukarı yarı yarıya bir düşüş anlamına gelecek.

'En günahsızı Prandelli'