Galatasaray'a çifte şok!

Galatasaray'a çifte şok!
Galatasaray'a çifte şok!
Rizespor maçında yeniden sakatlanan ve bu kez zorlamak istemeyen golcü Burak Yılmaz, Bursaspor'a karşı büyük ihtimalle forma giyemeyecek. Cezalı Selçuk İnan'ın da eksikliği teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nu düşündürüyor.

Galatasaray 'ın şampiyonluk yolundaki önemli virajlarından biri olan Bursaspor maçında oynayıp oynamayacağı merak edilen Burak Yılmaz, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Milli golcü “Adalemde ağrılarım var. Şu anda Bursaspor maçında oynamam çok zor görünüyor. Ancak yarın ve sonraki gün yine kendimi deneyeceğim” yorumunu yaptı.

Galatasaray'dan 'Altın' formül iddiasına yanıt!


‘SPRİNT ATMA’ UYARISI YAPILMIŞTI

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; Galatasaray teknik heyeti ve sağlık kurulunun, ilerleyen haftalarda Burak’tan yoksun kalmamak adına Rizespor maçın öncesinde olduğu gibi Bursaspor karşısında Burak’ı riske etmek istemediği öğrenildi.

Rizespor maçında sakatlığını yeni atlatmasına karşın oyuna girmeyi çok isteyen Burak’ın da attığı sprint sonrasında adalesinde hissettiği ağrı ile oyundan çıkması daha kötü bir tabloyu engelledi. “Ağrın olursa asla kendini zorlama” uyarısı yapılan Burak’ın maça devam etmemesi de uzun haftalar Galatasaray takımından ayrı kalmasını önlemiş oldu.

TAKIM İSKELETİ OYNAMAYACAK

Burak Yılmaz’ın yanı sıra Selçuk’un da Bursaspor maçında kart cezalısı olması nedeni ile oynayamayacak olması teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nu zor durumda bıraktı. Selçuk’un yanı sıra Burak’ın da oynaması riske girerken Galatasaray teknik heyeti, Chedjou-Semih-Burak-Selçuk 4’lüsü yani Galatasaray’ın neredeyse takım iskeletinden yoksun şekilde Bursaspor karşısına çıkmak zorunda kalacak. Bu durum da Hamza Hamzaoğlu’nu kara kara düşündürüyor.

Engin Baytar'a rekor ceza!


GALİBİYETE SEVİNEMEDİLER
2-0 kazanılan Rize maçı sonrası soyunma odasında yüzler asıktı. Tüm takım ve Hamzaoğlu’nun aklında sadece Burak’ın sakatlığı vardı.

Rize maçının ardından taraftarın çağrısı üzerine sahaya dönen ve tribünler ile galibiyeti kutlayan G.Saraylı futbolcular soyunma odasına döndüklerinde tek kelime etmediler. Çünkü G.Saray takımında herkes Burak Yılmaz’ın durumuna üzüldü.

HOCASINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Tüm oyuncular Burak Yılmaz’ı teselli etmeye çalıştı. “Ayağımda ağrı hissettim. Kendimi iyi hissetmiyorum” diyen Burak ise takım arkadaşlarının önünde hocası Hamza Hamzaoğlu’ndan özür diledi. Golcü oyuncu, “Ben oynamak istedim, ısrar ettim. Burada kimsenin suçu yok” ifadelerini kullandı.

Sneijder, Hamzaoğlu'na gitti çünkü!