Galatasaray'a doping suçlaması!

Galatasaray'a doping suçlaması!
Galatasaray'a doping suçlaması!
Türkiye'de rekabeti en 'fair' yaşayan Kadınlar Voleybol Ligi'nde bile sular kaynama noktasına ulaştı.

Eczacıbaşı Yönetimi, Galatasaray Daikin ile yarın oynanacak maç öncesi, sarı-kırmızılı takımın Kolombiyalı smaçörü Madelaynne Montano'nun karşılaşmada oynaması durumunda 'doping' testi isteyeceğini Voleybol Federasyonu'na iletti.

Fenerbahçe:3 Galatasaray Daikin: 1


Montano'nun 2 ay önce hepatit geçirdiği, bu hastalığın tedavisinin kısa süreçte yapılamayacağı ve Montano'nun ancak kullandığı güçlendirici ilaçlarla sahaya çıkabileceği iddia edildi. Montano'nun kullandığı ilaçların doping maddesi içerdiğini ve bu şekilde Kolombiyalı'nın oynayabileceğini savunan Eczacıbaşı, 31 yaşındaki oyuncu için 'doping testi' başvurusu yapacağını bildirdi.

İşin ilginç yanı bu isteğin biraz "aba altından sopa gösterir" gibi yapılması. Çünkü Eczacıbaşı, isteğinde "Türk sporunun yaşadığı doping sorunun voleybola sıçramadığını ve sıçramasının kendileri tarafından da dilenmediğini" belirtti. Bu da Montano'nun oynaması durumunda Eczacıbaşı'nın olayı FIVB'ya taşıyacağı anlamına geliyor.

NOT: Ligin ilk yarısında oynanan Eczacıbaşı-Galatasaray maçını sarı-kırmızılı ekip 2-0 geriden gelip 3-2 kazanmış, Montano 22 sayıyla galibiyette başrolü üstlenmişti. (3puan.com)  

Fenerbahçe maçında ses bombası patladı