Galatasaray'a 'etik' tepkisi

Galatasaray'a 'etik' tepkisi
Galatasaray'a 'etik' tepkisi
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana BOTAŞ, lisanslı oyuncuları İnci Güçlü'nün Galatasaray'ın idmanlara çıkmasına tepki gösterdi.

ADANA (AA) - Kulüp yönetim kurulu adına yapılan yazılı açıklamada, kulüp olarak transferlerde asla centilmenliğin dışına çıkılmadığı belirtildi.

Adana BOTAŞ camiasına yakışmayacak ve kulübü zor duruma düşürebilecek olasılıklardan titizlikle kaçınıldığı vurgulanan açıklamada, aynı hassasiyeti Türk sporuna büyük hizmetler veren gerek futbola, gerekse basketbola büyük katkı yapan Galatasaray 'dan görememenin üzüntüsü yaşandığı dile getirildi.

Kulüp olarak bugüne kadar yapılan tüm transfer çalışmalarında basketbolcuların ve kulüplerin değerlerine önem vererek etik kurallar çerçevesinde hareket etme gayreti içinde olunduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
"Altyapımızdaki başarılarıyla kadın basketbolunun yıldızı olan ve tüm kulüplerin dikkatini çeken sporcularımıza zaman zaman yapılan ve etik olmayan teklifler kulübümüzü derinden üzmektedir. Galatasaray'ın lisanslı oyuncumuz İnci Güçlü'ye ilişkin etik olmayan davranışı da yine bu örneklerden biridir. Transferi gerçekleşmemiş ve halen kulübümüzün lisanslı oyuncusu olmasına rağmen Galatasaray'ın oyuncumuzu idmanlara çıkarmasına bir anlam verememekteyiz. Altyapısına büyük yatırım yapan bir kulüp olarak halen lisanslı oyuncumuz olmasına rağmen Galatasaray'ın idmanlarına çıkan İnci'ye Türkiye 'nin en gözde kolejlerinden birinde burslu olarak eğitim imkanı sunmamıza karşın bugün böyle bir davranışa maruz kalmak rahatsız edicidir. Kadın basketbolunun geleceği açısından olumsuz örnek teşkil edecek bu tür yolları açmamalarını Galatasaray dahil olmak üzere tüm kulüplerimize öneriyoruz."