Galatasaray'a Hamit Altıntop piyangosu!

Galatasaray'a Hamit Altıntop piyangosu!
Galatasaray'a Hamit Altıntop piyangosu!
Sakatlığı nedeniyle bu sezon hiçbir maçta forma giyemeyen Hamit Altıntop, Katar'a gideceğini söyleyerek yönetimden izin istedi. Sözleşmesi Mayıs'ta bitecek tecrübeli futbolcu için 1 milyon Euro talep edilecek, ayrıca sezon sonuna kadar ödenecek 1 milyon 375 bin Euro'dan da kurtulmuş olacak.

Teknik direktör Mustafa Denizli’nin Tarık Çamdal, Koray Günter, Jem Paul Karacan, Emre Çolak ve Jose Rodriquez’le ilgili olumsuz raporundan sonra, Hamit Altıntop da gidecek isimler arasına girdi. Ancak tecrübeli futbolcu, bu kararı kendi isteğiyle aldı.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; sezon başında hazırlık kampında sakatlanan ve bu sezon hiç forma giyemeyen 33 yaşındaki futbolcu, kulübe başvurarak Katar’a gideceğini söyledi. 6 ay sonra sözleşmesi bitecek olan Hamit Altıntop’tan bonservis bedeli olarak 1 milyon Euro talep edilecek. Galatasaray ayrıca, futbolcuya yarım sezon için ödeyeceği 1 milyon 375 bin Euro'dan da kurtulacak.

2012 yılında Real Madrid’ten 3,5 milyon Euro bonservis bedeliyle alınan Hamit, geride kalan bu süreçte maç başı hakedişler hariç 9 milyon 925 bin Euro garanti para aldı.

Hamit Altıntop tarihi tersten yazdı!