Galatasaray'a İtalyan piyangosu

Galatasaray'a İtalyan piyangosu
Galatasaray'a İtalyan piyangosu
Inter'e 9-10 oyuncu transfer etmek isteyen Roberto Mancini'nin, Galatasaray'daki 1 numaralı gözdesi Semih Kaya. İtalyan kulübünün gözden çıkardığı para ise 7 milyon Euro.

Adı bir süredir Inter’le anılan Semih Kaya hakkındaki detaylar belli oldu. Aslan’ın eski hocası Roberto Mancini, genç savunmacıyı takımında görmek istiyor. Zira Semih’in birkaç sezon içinde çok iyi bir savunmacı haline geleceğini düşünüyor.

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; her fırsatta Galatasaray ’ın başarılarıyla ilgili tweet atan Mancini'nin, 9-10 oyuncu birden takviye etmek istediği Inter’e, sarı-kırmızılı ekipten de maliyeti yüksek bir oyuncu alıp, kulübe katkıda bulunmayı düşündüğü iddia edildi. Semih Kaya için 7 milyon Euro civarında bir bonservis bedelinin gözden çıkarıldığı belirtildi.

PARANIN YERİ HAZIR

20 milyon Lira’yı bulan bu bonservis bedeli, Galatasaray’a ilaç gibi gelecek. Halihazırda taraflar anlaşma sağlamış durumda. Resmi adımlar ise yarınki Türkiye Kupası finalinden sonra atılacak. Galatasaray cephesi buradan gelecek parayı sezon içindeki futbolcu alacaklarını ödeme zamanı geldiğinde kullanılacak. Takviyeler için ise daha ziyade sözleşmesi biten, tecrübeli oyuncular tercih edilecek. Böylece kulübün kasası zorlanmadan, Şampiyonlar Ligi seviyesinde, tecrübesi yüksek, dengeli bir oyuncu grubu bir araya getirilecek.