'Galatasaray'a kanımı vermeye geldim'

Dün 'şov sırası' Galatasaray'daydı. Sarı-Kırmızılılar, Fenerbahçe'nin Roberto Carlos tranferine, Schalke'den transfer ettiği Brezilyalı Cassio de Souza Soares Lincoln ile sözleşme imzalayarak cevap verdi. Florya Metin Oktay Tesisleri...

İSTANBUL - Dün 'şov sırası' Galatasaray'daydı. Sarı-Kırmızılılar, Fenerbahçe'nin Roberto Carlos tranferine, Schalke'den transfer ettiği Brezilyalı Cassio de Souza Soares Lincoln ile sözleşme imzalayarak cevap verdi. Florya Metin Oktay Tesisleri ana antrenman sahasında özel olarak oluşturulan alanda düzenlenen törende Brezilyalı futbolcu, kendisini dört yıllığına Sarı-Kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.
Törende üzerinde adının yazılı olduğu bir tişört giyen Lincoln, öncelikle büyük bir kulübün formasını giydiği için çok mutlu olduğunu belirterek, "Galatasaray'a elimden geleni yapmak, gerekirse kanımı vermek için geldim" dedi. Brezilyalı futbolcu, Alex ile karşılaştırıldığının hatırlatılması üzerine, "Alex ile karşılaştırılmamı anlayışla karşılayabilirim. Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki derbileri duydum. Dünya futbolundaki en önemli derbilerden biridir. Ama oyuncuları karşılaştırmaya karşıyım. Ben Galatasaray'a elimden geleni yapmaya, gerekirse kanımı vermeye geldim. Konsantrasyonum bu yöndedir" diye konuştu.
Futbol hayatında büyük camialarda forma giydiğini dile getiren Lincoln, ancak önceki gün İstanbul'a ayak bastığı andan itibaren inanılmaz anlar yaşadığını ve gururlu olduğunu söyledi. Brezilyalı yıldız, başkan Özhan Canaydın ve yönetime teşekkür ederken, "Buraya gelmeyi çok istiyordum. Dün ayak bastığım andan itibaren inanılmaz anlar yaşadım. Ömrümde böyle bir şey ilk kez gördüm, bu kadar ilgiyi beklemiyordum, inanamadım. İnanılmaz etkilendim. Taraftarlara ilk andan itibaren bağlandım" şeklinde konuştu.
'Hagi olmak çok zor'
Bir basın mensubunun, 'Hagi'nin yerini doldurabilecek misin?' şeklindeki sorusunu Lincoln, "Hagi inanılmaz bir oyuncuydu, onun yüzde 30'u kadar oynayayım benim için yeterli" dedi. 28 yaşındaki oyuncu, 10 numaralı formayı kendisine hediye eden takım arkadaşı Necati ve bütün futbolculara teşekkür ederken, şöyle devam etti: "Bu da çok önemli bir şey. Öncelikle 10, 20, 30 gibi forma numarası önemli değil, buraya oynayabileceğim en iyi futbolu oynamaya geldim. Tabii ki büyük beklentiler var benden. Hagi ile karşılaştırma yapılabilir. Hagi inanılmaz bir oyuncuydu, dünya futboluna damga vurmuştu. Onun yüzde 30'u kadar oynarsam zaten yeter."
Lincoln, altı senedir Almanya'da olduğunu, artık ülke ve ortam değiştirmesi gerektiğini anladığını vurgulayarak, "Transferde sadece Galatasaray beni istemedi, Avrupa'dan teklifler vardı. Ama Galatasaray'ın bana tavrından sonra Türk insanının bana yakın olacağına inandım. Aradığım bir ortam, büyük bir kulüp. Tanrı'nın izniyle ben burada başarılı olmaya geldim, olurum veya olmam bunu gelecek gösterecektir. Ama Tanrı'ya
inancım büyüktür ve Tanrı'nın yardımıyla bunu başaracağıma inanıyorum" diye konuştu. Lincoln eski kulübü Schalke'nin kendisine kırgın olmasını anlayabileceğini de vurguladı.
Fenerbahçeli oyuncuların bir bölümünü ve hocasını tanıdığını belirten Lincoln, "Alex'i de tanıyorum ve kendisiyle konuştum" dedi. Brezilyalı futbolcu, ancak Galatasaray'ı sadece Taffarel'e sorduğunu kaydederek, "Kendisi benim için baba gibi sayılacak bir insan. Bir takıma gidiyorsanız o takımda oynayan bir oyuncu ile konuşmalısınız, başka bir takımda oynayan oyuncuya sormazsınız. Taffarel'in buraya gelmemdeki önemi büyük" ifadesini kullanırken teknik direktör Feldkamp'la çalışacağı
için mutluluk duyduğunu söyledi.
'Volkan artık Galatasaraylıdır'
Törenin ardından dışarıda bekleyen yaklaşık 500 taraftarın içeri girmesiyle adeta Lincoln şov yaşandı. Tesislerin balkonuna çıkan Lincoln, taraftarlara kendisinin adına hazırlanan tişörtleri attı. Brezilyalı oyuncu için hazırlanan özel koleksiyon bugünden itibaren satışa sunuluyor.
Öte yandan Antalyaspor Başkanı Sedat Peker bir açıklama yaparak "Galatasaray ile anlaşma imzaladık. Volkan artık Galatasaraylıdır" dedi. Peker, Ali Bilgin için Galatasaray'la ve Fenerbahçe'yle görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Bu arada Sarı-Kırmızılı takım sezonun ilk idmanını bugün 11.00'de yapacak.