Galatasaray'a Klinsmann cevabı

Galatasaray'a Klinsmann cevabı
Galatasaray'a Klinsmann cevabı
ABD Futbol Federasyonu, Ünal Aysal'ın hayalindeki teknik direktör olarak lanse edilen Jürgen Klinsmann'ı bırakmıyor.

Mircea Lucescu ve Thomas Tuchel'de mutlu sona ulaşamayan Galatasaray 'da Başkan Ünal Aysal'ın takımın başında görmek istediği isim olarak öne çıkan Jürgen Klinsmann için Amerika Futbol Federasyonu Başkanı Sunil Gulati'den açıklama geldi.

Aysal: Hepiniz çok pasifsiniz


Sporx.com'da yer alana habere göre; Gulati, Aralık ayında hocalarının sözleşmesini 2018 yılına kadar uzattıklarını ve onu bırakmayı düşünmediklerini belirtirken, "Klinsmann ile yaptığımız sözleşme bir maç, bir skor ya da bir anda alınacak sürpriz kararlara bağlı değil. Onu bir yere bırakmayı düşünmüyoruz. Bizim bir programımız var ve bunun gittiği yeri görüyoruz. Oyuncu gelişimlerinde de bu belli oluyor. Jurgen ilerleyen dönemde, bu sürecin içine daha da fazla dahil olacak" ifadelerini kullandı.

KLINSMANN, DÜNYA KUPASI SONRASINA BIRAKTI

Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Klinsmann, Dünya Kupası'na odaklandığını söylerken, "Joachim Löw'ü arayarak, Fenerbahçe 'de geçirdiği günler sonrasında İstanbul ile ilgili bazı ipuçları alabilirim. Ancak şu anda bir Dünya Kupası'ndayız. Başka şeyler düşünme şansımız yok. Muhtemel transfer ilgisi üzerinde durmanın şu anda anlamı yok" şeklinde konuşmuştu.

Galatasaray'da son dönemde Klinsmann'ın yanı sıra Joachim Löw'ün ismi ön plana çıktı. Sarı-kırmızılı yönetimin iki isme de teklifini ilettiği kaydedildi.

Mevlüt Erdinç İstanbul'a geldi