Galatasaray'a metro işkencesi!

Galatasaray'a metro işkencesi!
Galatasaray'a metro işkencesi!
Hükümet tarafından aleyhine kararlar alındığı iddia edilen Galatasaray'da şimdi de metronun çalışmaması büyük sıkıntı yaratıyor.

Bir trenin kaza yapması nedeniyle Seyrantepe-Türk Telekom Arena Stadı arasında metro seferleri yapılamıyor. Stat ulaşımının yüzde 80'inin metroyla yapıldığını düşünen sarı-kırmızılı camiada metro işletmesine yönelik öfke büyüyür. Şampiyonlar Ligi'nde Passolig karma uygulanmasına rağmen istenen sayı metronun kapanmasıyla bir türlü tutturulamadı.

Alkışlar Taffarel'e...


Fanatik Gazetesi'nden Serdar Dinçbaylı'nın haberine göre; bilindiği gibi stadın açıldığı gün dönemin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde tezahürat yapılmış ve Erdoğan da stadı terk etmişti. Dönemin Başkanı Adnan Polat'ın çabaları Erdoğan'ı stada geri döndüremediği gibi Polat'ın da başını yakmış ve ibrasızlığına neden olmuştu. Bu olaydan sonra sarı-kırmızılılarda başkanlar değişmesine rağmen Hükümet yetkililerince Galatasaray 'a her alanda zorluk çıkartılmıştı.

Şu aşamada satılan 30 bin kombinenin haricinde satışa çıkan 20 bin biletten bin 500'ü satıldı. Sezon başında UEFA'ya belirtilen rakamı da değiştirme ihtimali olmayan Galatasaray'ın resmi organlarından yapılan yayınlar da metronun kapalı olması ve ulaşımın zorluğu nedeniyle rağbet görmüyor. Şu aşamada beklenen seyirci sayısı 5 bin civarında. Yetkililer o kadar insanın kalabalık yaratmayacağını belirterek, "Kombine sahipleri Passolig uygulamasından geçmek mecburiyetinde oldukları için maça gelmemeyi tercih ediyorlar. Bu da biletle gelen seyircilerimizi rahatlatıyor. İsteyen bilet alarak kolaylıkla maça gelebilir" yorumunu yapıyorlar.

Dürüst: F.Bahçe rakibimiz olamaz