Galatasaray'a neden gelmedi?

Galatasaray'a neden gelmedi?
Galatasaray'a neden gelmedi?
Transfer döneminde adı Galatasaray ile anılan Emre Can, Bayer Leverkusen'i tercih etmesinin sebeplerini açıkladı.

Tolga GÜRSOY / LEVERKUSEN (DHA) - Bayern Münih'ten Bayer Leverkusen'e transfer olan Emre Can, kendini geliştirebilmek için Bundesliga'da kaldığını belirtti. Genç yıldız, şu anda alışma döneminde olduğunu, Leverkusen'de as kadroya girebilmek için sabırsızlandığını ifade etti.

Kaka yeniden Milan'da


"LEVERKUSEN'DE HER ŞEY İSTEDİĞİM GİBİ"

Bayer Leverkusen gibi önemli bir takıma geldiği için çok mutlu olduğunu belirten Emre Can, “ Türkiye 'nin önemli takımlarından teklif aldım. Ama ben Almanya 'da kalmayı istiyordum. Çünkü daha yaşım genç. Futbolumu geliştirebilmek için Bundesliga gibi güçlü bir ligin daha uygun olduğunu düşünüyorum. Ailemin de Almanya'da yaşaması kararımda etkili oldu. Ayrıca Bayer Leverkusen hem Bundesliga'da, hem de Şampiyonlar Ligi'nde büyük hedefleri olan bir takım. Yani Leverkusen her şeyiyle kafama tam olarak uyuyor. En doğru kararı verdiğime inanıyorum" dedi.

"TÜM GÜCÜMLE LEVERKUSEN İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM"

Kariyerindeki Bayern döneminin artık geride kaldığını ve her şeyini Leverkusen için vereceğini belirten genç futbolcu, "Takıma katılalı 2-3 hafta oldu. Alışma dönemi geçiriyorum. Şu ana kadar fazla forma şansı bulamadım. Ama bu çok doğal. Çünkü burada tamamen farklı bir sistemde oynuyoruz. Zamanla bunu uyum sağlayıp formayı alacağıma inanıyorum. Zaten başta Ömer olmak üzere takımdaki tüm oyuncular ve teknik heyet beni çok sıcak karşıladı. Beni hemen aralarına almalarına çok sevindim" şeklinde konuştu.

Mesut Özil için 50 milyon euro


KULÜP 10 NUMARAYI VERDİ

Takıma geldiğinde kendisine 10 numaralı formayı teklif ettiklerini ifade eden yetenekli oyuncu, "Benim gibi yeni ve genç bir oyuncuya bu önemli numarayı vermeleri, bana olan güvenlerini gösteriyor. Bu ekstra motivasyon demek. Bu güveni karşılıksız bırakmak için tüm gücümle çalışıyorum. Ama forma numarası çok önemli değil. Önemli olan sahada ne yaptığın. Takımda benim pozisyonumda iyi oyuncular var. Hepimiz formayı alıp Leverkusen'e katkıda bulunmak istiyoruz. Ben rekabetten çekinmiyorum” dedi.

Emre Can, idolünün Zidane olduğunu ifade etti.

Avrupa'da yılın transferi