Galatasaray'a neden gelmedi?

Galatasaray'a neden gelmedi?
Galatasaray'a neden gelmedi?
Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk'in teknik patronu Lucescu, zor durumdaki takımını yalnız bırakmamak için bir yıl daha kalma kararı aldığını söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray 'da Roberto Mancini'nin ayrılmasının ardından teknik direktörlük için adı geçen Mircea Lucescu, Shakhtar Donetksk'i yarı yolda bırakmak istemediği için Galatasaray'ın teklifini kabul etmediğini ifade ederek, "Gerçekten benim için çok önemli bir karardı. Shakthar Donetsk, çok zor bir dönemden geçiyor. Donetsk'te bir kargaşa yaşanıyor, bu zor anda takımı bırakıp kaçmak benim vicdanıma sığmaz. 10 yılda büyük bir takım oluşturduk. Bu takıma büyük emek verdim. Shakhtar benim evladım gibi. Onu bırakamazdım. Akademiden yetişen birçok genç yeteneği takıma kazandırmayı planlıyorum" dedi.

Shakhtar Donetsk'in Ukrayna futboluna büyük katkıları olduğunun altını çizen Rumen çalıştırıcı, takımın dağılmaması için her türlü çabayı göstereceğini belirtti.

Avrupa 'nın en iyi antrenman tesislerine sahip olduklarını söyleyen 69 yaşındaki teknik adam, "Maçları gidip başka bir şehirde 500 kişinin önünde oynamak istemiyoruz. Donetsk'de Donbass Arena'da bizi seven on binlerce taraftarın önünde mücadele etmek en büyük arzumuz. Umarım önümüzdeki birkaç ay içinde bu çatışmalar son bulur ve maçlarımızı kendi evimizde oynarız" diye konuştu. (AA)