Galatasaray'a taşlı saldırı

Galatasaray'a taşlı saldırı
Galatasaray'a taşlı saldırı
Ziraat Türkiye Kupası maçı için Diyarbakır'a gelen Galatasaray kafilesi için takımın kaldığı Otelin çevresinde dün akşamdan itibaren olağanüstü güvenlik önlemleri alındı. Otelin önünde akrep ve TOMA bekletildi, ama takım otobüsüne taşlı saldırı yapıldı.

Atatürk Stadı'nda Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile karşılaşacak olan Galatasaray , olağanüstü güvenlik önlemleriyla korunuyor. Takımın kaldığı otelin çevresinde sürekli olarak zırhlı polis araçları devriye gezerken, olası bir olaya müdahale için akrep ve TOMA sürekli otel önünde bekletiliyor.

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, otel dışına çıkarak sarı-kırmızılı taraftarlarla fotoğraf çektirdi. Diyarbakır'daki Galatasaray taraftarları, Albayrak'a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

TAKIM OTOBÜSÜNE TAŞLI SALDIRI

Sarı-kırmızılı futbolcuları taşıyan otobüs Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor maçı için stada girerken saldırıya uğradı. Yaklaşık 10 kişi oldukları belirtilen grup, kaldırımlardan söktükleri taşları sarı-kırmızılı takımın otobüsüne attı. Saldırıda otobüsün camları kırılırken, olayda yaralanan olmadı. Polis, saldırganları biber gazıyla dağıttı.