Galatasaray'da 17 yolcu!

Galatasaray'da 17 yolcu!
Galatasaray'da 17 yolcu!
Sarı-kırmızılı yönetim, mali olarak rahata kavuşmak için icraata başlıyor. 41 kişilik kadro devre arasında 24'e inecek. Prandelli, gidecek isimleri belirlemek için İtalyan hoca kolları sıvadı.

Devre arası Galatasaray için oldukça hareketli geçecek. Sarı-kırmızılıların yeni yönetimi, ekonomik anlamda düzlüğe çıkabilmek için her konuda çalışmalara başlarken, bunlardan biri de futbol takımında kullanılmayan isimlerin gönderilmesi...

Mancini'den Galatasaray'a dev teklif


Vatan Gazetesin'de yer alan habere göre, Galatasaray'ın A takım bünyesinde kiralık isimlerle birlikte şu anda 41 oyuncu bulunuyor. Ancak bu isimlerin mali yükü sarı-kırmızılıları oldukça zorluyor ve yıllık ödemelerin de artmasına neden oluyor. Kullanmadığı oyunculara yüklü ödemeler yapmak zorunda kalan Cimbom, bir an önce bundan kurtulmak için de düğmeye bastı. Yönetim, teknik direktör Cesare Prandelli ile de görüşerek oyuncu sayısının 24'e indirilmesi konusunda anlaştı. Hangi isimlerin gönderileceğini tamamen Prandelli belirleyecek. İtalyan teknik adam 3 günlük izinde ülkesine giderken, yolcuları belirlemek için oldukça yüklü bir valiz ile ayrıldı.

KABUS SENARYOSU!

Yönetim, oyuncuların yollanması konusunda ise 3 madde belirledi. Talibi çıkan oyuncular hemen yollanacak ve az da olsa gelir elde edilecek. Elde kalan isimler kiralama yoluyla elden çıkarılırken, en azından yıllık ücretlerinin ödenmemesi sağlanacak. Yönetimin en olumsuz senaryosu ise talibi olmayan ve gelen teklifleri beğenmeyen oyuncular. Bu isimler ile masaya oturacak olan futbol şubesi, alacaklarının ödenmesi karşılığında kontratlarının feshedilmesi için zemin arayacak.

İşte Galatasaray'ın Muslera kararı