Galatasaray'da 18 futbolcu yolcu!

Galatasaray'da 18 futbolcu yolcu!
Galatasaray'da 18 futbolcu yolcu!
Kiralıkların dönmesiyle birlikte kadrodaki futbolcu sayısı 46'ya ulaşan Galatasaray, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kuralları gereği bu sayıyı 28'e indirmek zorunda. Bu da, tam 18 futbolcunun takımdan ayrılması anlamına geliyor.

Çifte kupalı şampiyon Galatasaray , vakit geçirmeden yeni sezonun hazırlıklarına başladı. İlk etapta teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun sözleşmesini 3 yıl uzatan ve alınacak futbolcuların listesini belirleyen sarı-kırmızılı yönetim, esas sınavı iç transferde verecek. Zira, başka takımlara kiralık verilen oyuncuların dönmesiyle birlikte Galatasaray'daki sözleşmeli futbolcu sayısı tam 46'ya yükseldi.

Galatasaray'dan Melo'ya 24 milyon Euro!

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre; TFF'nin getirdiği yeni statü gereği Spor Toto Süper Lig'deki takımlar en fazla 28 futbolcuya lisans çıkarabiliyor. Bu da, Galatasaray'ın yeni sezonda tam 18 oyuncuyla yollarını ayıracağı anlamına geliyor.

Sarı-kırmızılı yönetim, özellikle gençlerin yeniden kiraya verilmesini planlarken, istenmeyen oyuncuların menajerleriyle görüşmeler başladı. Altyapıdan yetişen Aydın Yılmaz'ın gönderilmesi kesinleşti. Geçen sezon Napoli'den transfer ettiği Dzemaili de gönderilecekler arasında.

18 futbolcuyu göndermek zorunda olan Galatasaray'ın gözden çıkardığı bazı oyuncular şunlar:
1-) Aydın Yılmaz
2-) Blerim Dzemaili
3-) Umut Gündoğan
4-) Lucas Ontivero
5-) Oğuzhan Kayar
6-) Birhan Vatansever
7-) Berk İsmail Ünsal
8-) Emre Can Coşkun

Bu futbolcuların yanı sıra Medicana Sivassporlu Aatif Chahechoue'ye karşılık Yekta Kurtuluş ve Dany Nonkeu'nun gönderilmesi söz konusu.

Quaresma, Galatasaray'a mı geliyor?