Galatasaray'da 50 milyon Dolar'lık kriz!

Galatasaray'da 50 milyon Dolar'lık kriz!
Galatasaray'da 50 milyon Dolar'lık kriz!
Maddi krizle boğuşan sarı-kırmızılı kulüp, şampiyonluk mücadelesi veren futbolculara senet vererek günü kurtardı. Ancak Mayıs ayında göreve gelecek yeni yönetimin, sadece bu senetler için 50 milyon Dolar kaynak bulmak zorunda.

Radikal - Futbol takımının yüksek maliyetini karşılamakta zorlanan Galatasaray yönetimi, çareyi futbolculara senet vermekte buldu. Şampiyonluk yarışı veren oyuncuların moralini yüksek tutmak isteyen Duygun Yarsuvat ve ekibi, transfer taksidi yüksek olan isimlere Haziran ayına senet vererek, mevcut ödemeleri öteleme yoluna gitti.

Bruma için 8 milyon Euro

YENİ YÖNETİME AĞIR FATURA

Ancak Duygun Yarsuvat ve ekibinin bu hamlesi, Mayıs ayında yapılacak seçim sonrası göreve gelecek yeni yönetimin yükünü daha da arttırdı. Öyle ki sarı-kırmızılı kulübün, Haziran ayında sadece futbolculara verilen senetler karşılığında 50 milyon Dolar sıcak para bulması gerekiyor.

Öte yandan mevcut yönetimde yer alan Dursun Özbek, başkan adaylığı için çalışmalarını hızlandırdı. Özbek'in, görevi devralması durumunda, yeni kredi ile ötelenen borçları ödeyeceği iddia edildi. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Galatasaray'ın Kevin Constant planı