Galatasaray'da Alba Torrens şoku

Galatasaray'da Alba Torrens şoku
Galatasaray'da Alba Torrens şoku
Galatasaray Odeabank Kadın Basketbol Takımı'nın İspanyol oyuncusu Alba Torrens, zatürre başlangıcı teşhisiyle hastaneye yatırıldı.

İSTANBUL - Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Galatasaray Odeabank oyuncularından Alba Torrens'in, baş ağrısı, öksürük ve halsizlik şikayetiyle Liv Hospital'a götürüldüğü, zatürre başlangıcı tespit edilen Torens'in, hastaneye yatırılarak tedavisine başlandığı ifade edildi.

Hidayet Türkoğlu, Clippers yolunda

ÖZYER: CUMA GÜNÜNDEN BERİ HASTANEDE

Galatasaray Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, zatürre başlangıcı teşhisiyle hastanede yattığı duyurulan İspanyol oyuncunun durumuyla ilgili bilgiler verdi.

Torrens'in 2 Ocak Perşembe günü rahatsızlandığını vurgulayan Özyer, "3 Ocak Cuma gününden beri de hastanede kontrol altında. Tedavisi sürüyor. Temennimiz bir an önce düzelerek aramıza dönmesi" dedi.

Oyuncunun doktorlarıyla görüştüğünü aktaran Özyer, "Şu anda zatürre başlangıcı teşhisiyle müşahede altında. Zatürreye çevirmediği takdirde sıkıntı yok. Durumu 1-2 gün içinde netleşecek. Allah korusun zatürreye çevirirse, takıma dönmesi uzar. Önümüzdeki 1-2 gün içinde ne zaman tekrar takımla birlikte olabileceğini öğreneceğiz" diye konuştu.

TORRENS'E BÜYÜK ONUR

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, La Gazzetta dello Sport tarafından 1979'dan bu yana düzenli olarak Avrupalı oyuncular arasında gerçekleştirilen "Yılın Oyuncusu" ödülüne, 2013 yılında kadın basketbolcu kategorisinde Alba Torrens'in layık görüldüğü kaydedildi.

Torrens'in oylamayı 57 puanla ilk sırada tamamladığı, UMMC Ekaterinburg'dan Fransız oyuncu Sandrine Gruda'nın 39 puanla ikinci, Bourges Basket'ten bir diğer Fransız sporcu Celine Dumerc'in de 29 puanla üçüncü sırada yer aldığı belirtildi.

Erkek basketbolcu kategorisinde ise NBA'de San Antonio Spurs forması giyen Fransız sporcu Tony Parker'ın Avrupa'da yılın oyuncusu seçildiği ifade edildi.

Bu ödüle 2011 yılında da layık görülen Torrens'in, ödülü kazanan ilk İspanyol kadın basketbolcu ve en genç isim olma unvanını elinde bulundurduğu hatırlatıldı. Torrens, 2009'da "Yılın Genç Kadın Basketbolcusu", 2011'de ise "FIBA Avrupa Yılın Kadın Basketbolcusu" ve FIBA Kadınlar Avrupa Ligi "MVP"si (en değerli oyuncu) seçilmişti.

Torrens ayrıca, 2013 yılı için FIBA Avrupa tarafından belirlenen, "Yılın Kadın Basketbol Oyuncusu" ödülünün de adayları arasında bulunuyor. (AA)

Trabzonspor'a ABD'li oyun kurucu