Galatasaray'da bağış gerginliği

Galatasaray'da bağış gerginliği
Galatasaray'da bağış gerginliği
Galatasaray yönetiminde bağış tartışması çıktı. Sedat Doğan, Adnan Nas ve Mete İkiz, vermeleri gereken 6 bin 500'er lirayı ödemedi. Yaşanan bu gelişme, Başkan Aysal'ı kızdırdı.

Geçen yıl çıkan yangın sonucu alevler arasında kalan ve büyük hasar gören Galatasaray Üniversitesi’nin yenileme inşaatına katkı sağlamak için sarı-kırmızılı yönetim 100 bin liralık bağış desteği için harekete geçmişti. Başkan Ünal Aysal’ın da onay verdiği bu karar sonrası belirlenen 100 bin liralık miktar, eşit ve adaletli olsun diye 15 idareci arasında paylaştırılmıştı. Adam başına da 6 bin 500 liralık bir miktar düşmüştü.

Ve Drogba dönemi bitti


SERZENİŞTE BULUNDULAR

Hürriyet Gazetesi'nden Ali Naci Küçük'ün haberine göre; aradan geçen 11 ay sonunda Başkan Ünal Aysal ve diğer 12 yönetici, Galatasaray Üniversitesi için yapılacak bağış miktarını ödedi. Ancak yöneticiler Sedat Doğan, Adnan Nas ve Mete İkiz henüz kendileri adına belirlenen bağış miktarını ödemediler. Bu konu geçtiğimiz hafta yapılan yönetim kurulu toplantısında gündeme gelince, bir anda kıyamet koptu. Yaklaşık 1 yıl önce alınan karar neticesinde ödemeyi gerçekleştiren yöneticiler, kendilerine düşen parayı vermeyen arkadaşlarına karşı serzenişte bulundu.  

AYSAL’IN CANI SIKILDI

Bağış miktarını ödeyen yöneticilerden Şükrü Ergün, “Bu kararı, yönetim kurulu masasında aldık. Galatasaray Üniversitesi’nin inşaatına bağışta bulunacağımızı söyledik. Hepimiz bu paraları ödedik. Siz neden ödemiyorsunuz” diyerek, yönetici arkadaşları Doğan, Nas ve İkiz’e çıkıştı.

Ergün’ün çıkışı sonrası diğer yöneticiler de “1 yıl önce bu kararı hepimiz onaylamadık mı? Neden bağış miktarını vermiyorsunuz” diye bu üçlüye isyan etti. Ancak bağış miktarını henüz ödemeyen üçlü, “Biz bu parayı ödemek zorunda değiliz” cevabını verdiler. Başkan Aysal, yaşanan tartışma sonrası konunun hemen kapanmasını istedi. Aysal’ın bu konuyla ilgili canının sıkkın olduğu da öğrenildi.

Eboue'ye Dünya Kupası şoku


KRİZİ ÜNAL AYSAL BİTİRDİ

Galatasaray Kulübü’nde Disiplin Kurulu istifa kapısından döndü. Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile üye Hatice Günay arasındaki tartışmanın ardından iki taraf birbirlerinden şikayetçi olmuştu. Disiplin Kurulu, Aktar’ı haksız buldu ve disiplin cezası verilmesi gerektiği yönünde yönetime görüş bildirdi. Yönetim ise bu görüşü uygun görmeyince, Disiplin Kurulu kendilerini yok saydıkları gerekçesiyle istifanın eşiğine geldi. Devreye giren Başkan Aysal, olası bir krizi önledi. Disiplin Kurulu istifadan döndü.

AVRUPA'DA ZİRVEYE ÇIKTI

Trabzon deplasmanındaki golleriyle göz kamaştıran Galatasaray’ın yıldızı Sneijder, Avrupa’da haftanın futbolcusu seçildi. İtalyan La Gazzetta dello Sport’un geleneksel, “Avrupa Liglerinde Haftanın Futbolcusu” seçiminde ilk sırayı alan Sneijder için gazete, “Mancini’nin takımında her zaferde onun imzası var” dedi. Reha ERUS / ROMA

G.Saray'dan Aras için 10 milyon euro


VAN GAAL'İN GÖZÜ SNEIJDER'DE

Dünya Kupası’nın ardından Manchester United’ın başına geçmesi beklenen Louis Van Gaal’ın transfer listesine, Galatasaray’ın yıldızı Wesley Sneijder de girdi.

Hollanda Milli Takımı ile Dünya Kupası’nda mücadele ettikten sonra İngiliz devinin başına geçmesi beklenen Van Gaal’in, Galatasaray’da son dönemde yıldızını iyice parlatan Sneijder’i de istediği öğrenildi. İngiliz kulübünün patronları Glazer ailesiyle bir araya geldiği ve her konuda anlaştığı iddia edilen Hollandalı hocanın, hazırladığı transfer raporunu sunduğu belirtildi.

Sneijder son haftalardaki başarılı futboluyla göz kamaştırırken, adı Manchester United ile anılmaya başlandı. Van Gaal’in, Hollandalı yıldızı Ada’ya götüreceği öne sürüldü.

Galatasaray 70 - 72 Beşiktaş