Galatasaray'da borç alacak farkı 871 milyon TL

Galatasaray'da borç alacak farkı 871 milyon TL
Galatasaray'da borç alacak farkı 871 milyon TL
Sarı-kırmızılı kulübün 31 Mayıs 2015 itibariyle konsolide borç alacak farkının 871 milyon lira olduğu açıklandı.

İSTANBUL - Türk Telekom Arena'da yer alan çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen olağanüstü mali genel kurul toplantısının son bölümünde, 2015 yılı bütçe revizyonunun görüşmesi yapıldı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demir, kulübün mali yapısıyla ilgili bilgilendirmede bulundu. Demir, sarı-kırmızılı kulübün 31 Mayıs itibariyle konsolide borç alacak farkının 871 milyon lira olduğu açıkladı.

Demir, kulüp başkanı Dursun Özbek'in ödedikleri faizle ilgili yaptığı konuşmada lira yerine yanlışlıkla dolar ifadesini kullandığını belirterek, "Sayın başkanımız yıllık 40 milyon Dolar ödediğimizi ifade etti. Burada para biriminde bir hata oldu. Bu yıl 40 milyon lira faiz ödedik" diye konuştu.

EK BÜTÇE KABUL EDİLDİ

Toplantıda Galatasaray Kulübü'nün 2015 yılı ek bütçesi de oy çokluğuyla kabul edildi. Kulübün 119,9 milyon lira olarak onaylanan toplam gelir bütçesi 123,8 milyon liraya, 117,7 milyon lira olan toplam gider bütçesi ise 129,5 milyon liraya çıkarıldı.

Son olarak kürsüye çıkan Dursun Özbek, verdikleri destek dolayısıyla kulüp üyelerine teşekkür ederek, "Sizin bu desteğinize layık olacağımızdan hiç şüpheniz olmasın. Güveninize layık olacağız" ifadelerini kullandı. (AA)