Galatasaray'da borç belli oldu: 881 milyon TL

Galatasaray'da borç belli oldu: 881 milyon TL
Galatasaray'da borç belli oldu: 881 milyon TL
Denetleme Kurulu raporunda Galatasaray'ın şu an itibari ile net borç alacak farkı 881 milyon TL olarak açıklandı. Taner Aşkın "Gidişat tüm malvarlıklarının satılmasına gidiyor' derken Başkan Yarsuvat sportif açıdan başarılı olduklarını söyledi.

RADİKAL - Galatasaray 'ın Nisan ayı olağan Divan Toplantısı, Galatasaray Lisesi'nin Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleşti. Gelecek hafta yapılacak Mali Kongre öncesinde gerçekleşen Divan Toplantısı'nda yönetimin 2014 yıl bütçe kitapçığının özet sunumu yapıldı. Mete İkiz yönetim kurulu adına Divan üyelerine geçen yılın mali hesapları ile ilgili bilgilendirme yaptı. İkinci sermaye artışının gerçekleşmemesi nedeniyle borç  artışı önemli bilgi notu olarak belirtildi.

Galatasaray'a Şampiyonlar Ligi şoku!

Sarı-kırmızılı kulübün 2014 yılında geliri 62 milyon TL azalırken, gideri ise aksine artmış durumda. Dönem olarak 188 milyon TL zarar edildi. 2014 yılı mağazacılık gelirlerinin de şampiyon olunamadığı için büyük düşüş yaşandığı bildirildi. Gelir kaybına etken olarak tribün geliri ve Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkılamaması neden olarak açıklandı. Toplam banka kredilerinin 498 milyon TL'ye yükseldiği belirtildi. Banka kredilerine karşılık, tüm sponsorluk gelirlerinin temlik edildiği açıklandı.

Denetleme Kurulu raporunda, Galatasaray'ın şu an itibari ile net borç alacak farkı 881 milyon TL olarak açıklandı.

Yönetimin sunumun ardında bazı üyeler söz alarak bütçe sunumu ile ilgili tenkitlerde bulundu. İlk konuşmacı Murat Ece ilgi çekici bir tespitte bulunarak, "Bu kadar zarar kendi şirketinizde olsa o yönetimi ve başkanı ne yapardınız?" sorusunu Divan üyelerine sordu.

"GİDİŞAT TÜM MALVARLIKLARININ SATILMASINA DOĞRU GİDİYOR"

Taner Aşkın şöyle konuştu: "Rapor ile burada söylenenler bağdaşmıyor. Ya tamam ye devama gidiyor. Bir tek çare kalmıştır; Galatasaray'ın tüm malvarlıklarını satmak. Bu gidişat kötü bir yönetimle, hata ile dikkatsizlik ile bu duruma gelmedi. Burayı 3 sene yöneten kariyeri belli insanların bunu yapmalarını anlayamıyorum. Bunun altında başka şeyler var. Üç saatte yönetim olup, 4 saatte iktidara gelirseniz böyle olur. Müspet oy verdiğimiz takdirde suça iştirak halimiz var. "

Mehmet Bilen ise "Borç katrilyona dayanmış. Bunun nedeni de yanlış futbolcu transferi. transfer ile ilgili çok şaibe var. Basketbolun bir yıllık eksi maliyeti 67 milyon lira" dedi. 

Burak Yılmaz takımla çalıştı

DUYGUN YARSUVAT: "SPORTİF AÇIDAN BAŞARILI OLDUK"

Eleştirileri yanıtlayan Başkan Duygun Yarsuvat, " Bugün kadar başarı ile geldik. Baskın seçim olmayacak, Mayıs için 6-7 aday çıkıyor. Galatasaray kaçılacak bir kurum değil. Bütün hesapları, bizim bildiğimiz herşeyi bütün açıklığı ile sizlere açıkladık. Sportif başarı kulüplerde en önemli gelen konudur. Tahmin ediyorum ki bunda başarılı olduk. Önümüzdeki haftada sporcularımıza ücretlerinin önemli bir bölümünü ödeyeceğiz. Muhafazakar bir bütçe yaptık. Kararı sizler vereceksiniz. Galatasaray'a çalışmak çok keyifli, insanı mutlu yapar. Özellikle Beşiktaş 'a uluslararası alanda başarılar dilerim. Çünkü Beşiktaş'ın başarısı ülke puanının artması demek. Hamza Hoca ya da başkası bir hata yapabilir. Bu eleştirmek değil. Eleştirmek herkesin fıtratında var" ifadelerini kullandı.

Yarsuvat'ı sildi, başkan adayı oldu!