Galatasaray'da Denizli sürprizi

Galatasaray'da Denizli sürprizi
Galatasaray'da Denizli sürprizi
Fatih Terim şokuyla sarsılan Galatasaray'da yönetim, 2 Ekim'de oynanacak Juventus maçına yeni teknik kadroyla çıkmak için harekete geçti.

Radikal.com.tr - Sarı-kırmızılı kulüp, Fatih Terim'den boşalan teknik direktörlük koltuğunu Jupp Heynckes ile doldurmayı planlıyor. Ancak 65 yaşındaki hoca ile henüz anlaşma sağlanabilmiş değil. Yönetim, son olarak Bayern Münih'i çalıştıran Alman teknik adamdan gelecek yanıta göre yol haritası belirleyecek.

 
Jupp Heynckes'te mutlu sona ulaşılamaması halinde, alternatif isimlerin ise Roberto Mancini ve Eric Gerets olduğu öğrenildi. Ancak Sarı-Kırmızılılarda radikal değişim, sadece 'teknik direktör' değişikliği ile sınırlı kalmayacağa benziyor.
 
MUSTAFA DENİZLİ GÖRÜŞMESİ BUGÜN
 
Galatasaray, Terim'in yerine gelecek teknik direktörün yanı sıra bir de sportif direktör getirecek. Bu görev için düşünülen isim ise Fatih Terim gibi futbolumuzda derin izler bırakan ve büyük başarılara sahip olan Mustafa Denizli. Fakat Denizli ile görüşme dün sağlanamadı. Kritik görüşmenin bugün yapılması planlanıyor.
 
BÜLENT TULUN ETKİSİ YOK
 
Peki bu noktaya nasıl gelindi? Öncelikli olarak kritik sürecin Fatih Terim'in Milli Takım'ın başına geçmesiyle başladığı belirtiliyor. Bu süreçte oluşan güvensizlik oluşurken, Başkan Ünal Aysal, Fatih Terim'in, yaşananları kendisine doğru aktarmadığına kanaatini haiz oldu: En büyük etken Terim'in bu süreçte, Sarı-Kırmızılı kulübü bağlayıcı kararları başkana danışmadan alması. Ayrıca yönetimin sözleşme uzatma kararı almış olmasına rağmen Fatih Terim'in böyle bir teklif yokmuş gibi davranması da etkili olmuş durumda. İddia edildiği gibi Bülent Tulun etkisi ise yok. Tulun'un, bu kararlar alınırken Bodrum'da olduğu biliniyor.
 
LİSELİLERDEN 'GÖRÜŞELİM' İTİRAZI
 
Yönetimin bu kararı oybirliğiyle aldığı biliniyor fakat hiç sözlü itiraz olup olmadığı konusu ise biraz karışık. Zira ayrılık kararı oybirliğiyle alınmasına karşı, toplantı sırasında "Önce Fatih Terim'i çağırıp görüşelim" fikri ortaya atılmış. 'Galatasaray Liseli'lerin sunduğu bu öneri ise kabul görmemiş. Oybirliğiyle alınan ayrılık kararı sonrası şimdi tarafların yeni açıklamaları merakla bekleniyor.

DAVALA-ŞAŞ KARARSIZ
 
Öte yandan Fatih Terim'in yardımcıları Ümit Davala ve Hasan Şaş'ın, görevde kalmak ya da ayrılmak konusunda henüz karar vermedikleri öğrenildi.

Fatih Terim ayrıldı, sosyal medya yıkıldı!