Galatasaray'da dört yolcu

Galatasaray'da beklenen operasyon gerçekleşti ve Sarı-Kırmızılı ekip, teknik direktör Feldkamp'ın yeni sezonda kadroda düşünmediği Necati Ateş, Hasan Kabze, Cihan Haspolatlı ve Orhan Ak'la yollarını ayırma kararı aldı.

İSTANBUL - Galatasaray'da beklenen operasyon gerçekleşti ve Sarı-Kırmızılı ekip, teknik direktör Feldkamp'ın yeni sezonda kadroda düşünmediği Necati Ateş, Hasan Kabze, Cihan Haspolatlı ve Orhan Ak'la yollarını ayırma kararı aldı.
Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, dün yapılan antrenman sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kampa giderken kadroda azalma olacağını söylediklerini hatırlattı. Kulübün bu oyunculara karşı vecibelerini yerine getireceğini vurgulayan Sezgin şöyle devam etti: "Kendilerine ayrı bir program verilecek ve antrenmanlarını takımdan ayrı devam ettirecekler. Bundan sonra da bazı değişiklikler olabilir. Kadromuza katılacak yeni arkadaşlar olabilir. Buradan da ayrılacaklar olabilir." Kadrodan çıkarılan futbolcular için teklife açık olduklarını dile getiren Sezgin, "Hasan Kabze ve Cihan'a çok sayıda teklif var. Necati ile Orhan için ise henüz bize gelen somut teklif yok" ifadesini kullandı. Sezgin'in bu açıklamasına karşın Necati'ye Almanya'dan Leverkusen, Hertha Berlin ve Hamburg ekiplerinin talip olduğu öğrenildi.
Takımla ilişkisi kesilen futbolculardan Necati 2003-2004 sezonunun devre arasında Adanaspor'dan geldi ve 94 resmi maçta 48 gol attı. Çanakkale Dardanelspor'dan 2004-2005 sezonunda alınan Hasan Kabze, 63 maçta 20 gole imza attı. Galatasaray'dan önce Kocaelispor'da oynayan iki futbolcudan Cihan 2002, Orhan da 2003'ten bu yana Sarı-Kırmızılı formayı giyiyordu. Cihan 118, Orhan ise 92 maçta Galatasaray forması giydi.
Öte yandan Adnan Sezgin, fazla şans bulamayan Marcelo Carrusca ile ilgili Arjantin'den iki kulübün teklifinin bulunduğunu kaydederek, "Şu anda onları değerlendiriyoruz. Carrusca gelirken, sponsorumuz tarafından masrafları ödenerek kulübümüze transfer olmuştu. Tüm amacımız sponsorumuzun da bu transferden bir zarar görmeden bu işi halletmek. Kendisi sanırım iki kulüple de görüşmüş. 1-2 gün içinde bu işin netleşeceğini düşünüyorum" diye konuştu.
Yeni transferler gelebilir
Carrusca'nın gönderilmesiyle takımda '1 artı 1' yabancı oyuncu açığının olacağının ve bu boşlukların değerlendirilip değerlendirilmeyeceğinin sorulması üzerine Sezgin, "Boşluk var, biz bunu dolduracağız diye hareket etmeyeceğiz. Mevcut kadromuz çok kaliteli. Transfer edeceğimiz oyuncuların bu kaliteli kadroya katkı yapacak özelliklerde olmasına dikkat ediyoruz. Önemli bir koşul da şartlarının bize uygun olması. Bu şartların uygunluğu için de çalışıyoruz ve çok yoğun bir çalışma trafiği içindeyiz. En kısa zamanda çözümlenecek ve basına da bilgi vereceğiz" dedi. (Spor Servisi)