Galatasaray'da Endoğan Adili krizi!

Galatasaray'da Endoğan Adili krizi!
Galatasaray'da Endoğan Adili krizi!
Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanı Ünal Aysal, kendisinden yardım isteyen Endoğan Adili'nin menajerine yargı yolunu gösterdi.

Endoğan Adili’nin menajeri Erhan Kabataş, 496 bin liralık komisyonunu almak için Galatasaray’ın kapısını çaldı. İstediğini elde edemeyince dönemin başkanı Ünal Aysal’dan yardım istedi. Eski başkan ise “Aracılık yapmam durumunda işiniz daha da zorlaşır” diyerek, menajere yargıya gitmesini tavsiye etti.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Galatasaray’da Türk yapılması umuduyla transfer edilen, ancak sarı-kırmızılılarda verimli olamadığı için İsviçre’nin FC Wil takımına kiralanan Endoğan Adili’nin menajeri Erhan Kabataş, komisyonunu alamadığı gerekçesiyle mahkemeye gitti. Buraya kadar anormal bir durum yoktu. Ancak bu olayda sarı-kırmızılıların bakış açısı ve diğer yaşanan olaylar ilginç...

İsviçre’de yaşayan Kabataş, Adili’nin transferini gerçekleştirdiğini, futbolcuyla resmi menajerlik sözleşmesi bulunduğunu belirten bir yazı gönderip, Galatasaray’dan 496 bin lira ister ve gerekirse hukuki olarak haklarını arayacağını belirtir.

Gökhan Zan: Terim'den sonra düzen kalmadı!

"İNANAMIYORUM"

İdari Menajer Cenk Ergün, bir mail göndererek, “Kulüp olarak maddi sıkıntılar içindeyken, oyuncu ödemelerimizi ve transfer taksitlerimizi aksatmamak için büyük mücadele verirken, bünyemizdeki 40 civarındaki bütün oyuncu temsilcilerimiz anlayışla ödeme beklerken bu tavra açıkçası inanamıyorum.. Elinizi vicdanınıza koyun ve lisans alamadan transfer bedeli ve maaş ödeyen bir kulüp ve oynayamayan bir futbolcu varken sizin şirketinizin nasıl bir maddi zarara uğradığını bize söyleyin” der.

"KOMİSYONU HAK ETTİM"

Erhan Kabataş ise transferi gerçekleştirdiğini, Galatasaray’ın da yetenekli genç bir futbolcuyu kadrosuna kattığını söyleyerek, komisyonu hak ettiklerini dile getirdi. Kabataş ayrıca, transfer sırasında dönemin başkanı olan Ünal Aysal ile temasa geçerek yardım istedi. Aysal, görevi bırakmasının ardından iki başkanın görev yaptığını dile getirerek, onların da kendisine muhalif olduklarını ifade etti. Bu nedenle aracılık yapması durumunda işlerinin daha da zorlaşacağını belirten Galatasaray eski başkanı, yargı yoluna gidilmesini tavsiye etti. Adili’nin menajerinin Avukatı Cengiz Göksel de hukuksal takibe geçti.

Donk transferinde flaş gelişme