Galatasaray'da erken mesai

Ligin ilk yarısında hayal kırıklığı yapan Galatasaray'da, 15 futbolcu ikinci yarı hazırlıklarına başladı.

İSTANBUL - Ligin ilk yarısında hayal kırıklığı yapan Galatasaray'da, 15 futbolcu ikinci yarı hazırlıklarına başladı. Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde yapılan antrenmanda Ümit Karan, Suat Usta, Volkan, Ömer, Murat Erdoğan, Orhan Ak, Berkant, Cihan, Tamas, Bratu, Petre kondisyon ağırlıklı bir çalışma yaptı. İdmana altyapıdan Mülayim Erden, Cafer Can, Daniel Tözser ve Emrah da katıldı. Hastalığı geçmeyen Murat Erdoğan, antrenmanı yarıda bırakarak salonda çalışmayı sürdürdü. Elazığ maçında aldığı darbe sonucu sakatlanan Bratu, kondisyon çalışmasında sakatlığının etkisiyle gruptan geride kaldı.
Bratu hâlâ sakat
Kulüp doktoru Bülent Bayraktar, Murat Erdoğan'ın iki gündür hasta olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Murat iki gündür ateşli bir hastalık geçiriyordu. Dün kendini iyi hissettiği için antrenmana çıktı. Kontrollü bir şekilde çalışıyor. Antrenmanda solunum yollarında bir yanma hissedince çalışmayı bıraktı ve salonda antrenmana devam etti. Rumen oyuncu Bratu ise Elazığ maçında aldığı darbe sonucu sakatlanmıştı. Darbe aldığı bölgede kesik vardı. Buraya dikiş atılmıştı. Henüz dikişleri alınmadı. Şimdilik performansını koruyucu antrenmanlar yaptırıyoruz." Sarı-Kırmızılı ekip, ikinci yarı hazırlıklarını sürdürmek için 11 Ocak tarihinde Antalya'ya gidecek.
Başkan Özhan Canaydın, sportif başarısızlığın tek sorumlusunun kendisinin olamayacağını söyledi. Kürek şubesinin yeni yıl kutlamasına katılan Canaydın şöyle konuştu: "Yeni yılda yepyeni bir Galatasaray yaratacağız. Teknik heyetimiz değişiklikler için rapor hazırlıyor. Bu haftadan itibaren çalışmalara başlayacağız. Bu kadromuzla yolumuza devam edeceğiz. İkinci yarıya kadar sorunları çözmeyi planlıyoruz."
(Spor Servisi)