Galatasaray'da hedef Marcelinho Huertas

Galatasaray'da hedef Marcelinho Huertas
Galatasaray'da hedef Marcelinho Huertas
Galatasaray Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Topsakal, Barcelona oyuncusu Brezilyalı Marcelinho Huertas ile anlaşma olasılıklarının yüksek olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Mehmet Can Topsakal, 32 yaşında ve 1.91 metre boyundaki yıldız oyun kurucu Marcelinho Huertas'ın transferinin birkaç gün içinde netlik kazanacağını belirterek, "Huertas ile henüz anlaşma sağlanmadı ama birkaç gün içinde durumu kesinleşecek. Anlaşma umudumuz yüksek. İyi bir kadro kurduk ama Huertas'ı alabilirsek çok daha iyi olacak. Olmazsa onun yedeği olarak birisini bekletiyoruz ama amacımız Huertas'ı almak" diye konuştu.

Bu sezon hem ULEB Avrupa Kupası'nda hem de Basketbol Süper Lig'de başarılı olmak istediklerini aktaran Topsakal, "Bu sezon başarılı olacağımızı düşünüyorum. Avrupa'da finale kadar gitmeyi umuyoruz. Çok zor olacağını zannetmiyorum. Kadromuz ona müsait. Güçlü bir takım kuruyoruz. Hem ULEB Avrupa Kupası'nda hem de Türkiye Süper Ligi'nde şampiyon olmak en büyük amacımız" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılı yönetici, erkek basketbol takımı sponsorluğu konusunda yapacakları anlaşmayı yakın zamanda kamuoyuna duyuracaklarını kaydetti. (AA)