Galatasaray'da her şey derbiye bağlı

Galatasaray'da her şey derbiye bağlı
Galatasaray'da her şey derbiye bağlı
Sarı-kırmızılılar, ezeli rakibi Fenerbahçe'yi yenerek, taraftarı ile arasındaki krize son vermek ve Devler Ligi'ne direkt katılım hakkı elde etmek istiyor.

Teknik direktör Roberto Mancini ile futbolcular, Fenerbahçe derbisini öncelikle prestij açısından kazanmak istiyor. Başkan Ünal Aysal ve yönetim ise dev derbiye reform gözüyle bakıyor.

Mancini'den sürpriz karar


Bir süredir ödenmeyen futbolcu taksitleri, Fenerbahçe maçında galip gelinmesi halinde büyük olasılıkla ödenecek, aksi halde ödemeler aksayacak. Bazı futbolcuların gelecek sezon kalıp kalmayacağı bile derbi performansına bağlı olacak. Öyle ki teknik direktör Mancini, devre arasında yapılan 9 transfere rağmen sezon sonu için de Başkan Aysal'a kabarık bir transfer listesi verdi.

Fenerbahçe maçını kazanarak Süper Lig'de en azından ikinci olup, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılmayı hedefleyen Galatasaray , Fenerbahçe'ye yenilmeyip rakibinin Türk Telekom Arena'da şampiyon olmuş gibi sevinmesine fırsat vermemeyi planlıyor. Ünal Aysal da, 18 Nisan'da yapılacak mali kongreye Fenerbahçe maçını kazanmış bir başkan olarak girmeyi hedefliyor. Kadir ÇETİNÇALI (DHA)

Beckham'ın sarı-kırmızı hayali