Galatasaray'da ikinci Mario Gomez harekatı

Galatasaray'da ikinci Mario Gomez harekatı
Galatasaray'da ikinci Mario Gomez harekatı
Galatasaray yönetimi, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun, "Kulübü 9 milyon Euro, kendisi 5 milyon Euro istediği için alamadık" dediği Mario Gomez'in transferi için yeni bir plan hazırladı ve harekete geçti.

RADİKAL – Bilal Kısa, Jem Paul Karacan, Lukas Podolski ve Lionel Jules Carole'yi renklerine bağlayan Galatasaray , daha önce yüksek maliyeti nedeniyle transferini askıya aldığı Mario Gomez'den vazgeçmiyor.

Sarı kırmızılıların teknik patronu Hamza Hamzaoğlu önceki gün, "Mario Gomez'i istedik; kulübü 9 milyon Euro , kendisi ise yıllık 5 milyon Euro istedi" diyerek, Alman futbolcuyu alamadıklarını ifade etmişti. Hürriyet ’in haberine göre, Hamzaoğlu'nun bu oyuncudaki ısrarını dikkate alan Galatasaray yönetimi, transferi gerçekleştirmek için yeni bir plan hazırlayıp hayata geçirdi.

Buna göre sarı kırmızılılar, bonservis için 9 milyon Euro talep eden Fiorentina'ya 'satın alma opsiyonlu kiralama' teklifinde bulunuldu. Futbolcunun kendisine de yıllık 3.5 milyon Euro ve başarı primi önerildi. Futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Cüneyt Tanman'ın yürüttüğü görüşmelerin birkaç gün içinde sonuçlanması bekleniyor.

MARIO GOMEZ: FIORENTINA'DA MUTLUYUM

Bu arada Fiorentina Kulübü'nün 2015-16 sezonu açılışında bir konuşma yapan Mario Gomez, takımında çok mutlu olduğunu ve gitmek istemediğini dile getirmişti.

MARIO GOMEZ KİMDİR?

Doğum tarihi: 10 Temmuz 1985

Doğum yeri: Riedlingen

Mevkii: Forvet

Oynadığı takımlar: Unlingen, SSV Ulm, Stuttgart, Bayern Münih, Fiorentina